„Лудогорец” сгази „Локо” с 0:5

Шампионите разиграха малък спектакъл със състоянието на Марселиньо преди мача с „Локо”, но в крайна сметка бразилецът с български паспорт започна като титуляр и още в 7-та минута успя да изведе гостите напред.

Иначе първите минути бяха проучвателни за двата тима. В 5-та минута имаше разбъркване пред врата на Владо Стоянов, но той улови топката стабилно. При следващата атака на „Лудогорец” се стигна до корнер. Вендерсон центрира и поднесе топката на Марселиньо, който отблизо простреля Банков за 0:1.

След гола „Лудогорец” доминираше на терена. В 9-та минута Кешеру стреля опасно, но извади топката в аут. Пет минути по-късното шампионите претендираха за дузпа, но реферът Никола Попов не реагира.

Като цяло мачът беше коректен, но в 35-та минута капитанът на „Лудогорец” трябваше да напусне терена след сблъсък с Милен Желев. На негово място влезе Анисе.

В 35-та минута удар на Вандерсон бе спасен от Банков. Пет минути по-късно двойно подаване между Марселиньо и Вандерсон завърши с опасен изстрел, преминал над гредата.

В 43-та минута Банков трябваше да се намесва отново, за да опази вратата си след удар на Марселиньо. Домакините имаха шанс в ответната атака, довела до меле пред Стоянов, но ударът на Цонков, с който завърши атаката, бе твърде слаб.

След подновяването на играта на терена се появиха Любо Генчев и Бен Отман, заменили Кавдански и Кифуети.

Четири минути след първия съдийски сигнал за втората част „Лудогорец” нанесе втори удар и поведе с 0:2. Голмайстор е Кешеру.

В 54-та минута опасен удар на Марселиньо от пряк свободен бе изваден в корнер за „Лудогорец”. Малко по-късно отново той обстрелва вратата на „Локо”, но Банков се намеси блестящо и спасява.

През втората част мачът стана по-нервен и с чести накъсвания на играта. В 65-та минута слаб удар на Желев бе париран без проблеми от Владо Стоянов.

Домакините имаха шанс при една атака на Муса, довела до пряк свободен удар, след като Моци влезе опасно в краката на горнооряховския нападател. Бен Отман изпълни фаула, но топката премина на сантиметри над гредата.

Пследва бърза контраатака на „Лудогорец”, завършила с удар на Кафу, отразен от Банков в корнер.

Превъзходството на „орлите” все пак се материализира с трети гол в 80-та минута. След неразбирателство в железничарската защита Вандерсон се разписа за 0:3. В състава на „Локо” бе извършена смяна и Узунов зае мястото на Муса.

Вратарят на домакините Николай Банков спаси отбора си от още по-голям разгром при поредната атака на „Лудогорец”. Марселиньо бе изведен сам срещу вратаря, но той се отличи с невероятно спасяване.

„Лудогорец” продължи да натиска и логично стигна до четвърти гол в 86-та минута. Второ попадение за румънеца Кешеру. В самия край на мача той затвърди добрата си игра, оформяйки своя хеттрик и пети гол за отбора си.

„Локомотив” ГО: Банков, Желев, Кавдански (45 – Л. Генчев), Цонков, Фиданин, Юлис, Христов, Джоман, Кифуети (45 – Бен Отман), Н’Донгала, Муса (80 – Узунов).

”Лудогорец”: Стоянов, Натанаел, Сисиньо, Паломино, Моци, Дяков (35 – Анеси), Лукас Саша, Вандерсон, Кафу, Кешеру, Марселиньо