„Славия” спечели дербито на закъсалите

С 10 човека на терена през по-голямата част от мача „Локо” успя да стигне само до 1:3 в дербито на опашкарите в Първа лига.

Около 50 фена на гостите оцветиха общо взето празния национален стадион „Васил Левски”, където ке игра срещата.

Двата отбора започнаха предпазливо в първите десет минути. Домакините все пак са по-инициативни и стигат до няколко ъглови удари, но без опасност за Банков.

Странна ситуация се разигра в 16-та минута, страничния съдия вдига засада, но главния не се съобразява с решението на помощника си, което води до меле в наказателното поле на „Локомотив”. Топката е изчистена.

В 22-та минута жълт картон получи Софиен Муса след като блъсна футболист на „Славия” без топка.

В средата на полувремето здрава битка се водеше по целия терен, не липсваха единоборства и нарушения.

В 29-та минута Бен Отман губи топка в центъра, следва удар на Васев и спасяване на Банков. След корнера последва меле, но защитник на „Локомотив” чисти пред голлинията

Две минути по-късно „Локо” остана с 10 човека на терена. Софиен Муса получи втори жълт картон за удар с лакът. Така че той напуска терена.

В 38-ма минута след удар на Минчев следва пореден корнер за Славия.

Славия все пак стигна до гол в 41-ва минута, след като получи дузпа за нарушениен на Стефан Цонков в наказателното поле. Ивайло Димитров реализира за 1:0.

Втората част започна с хубав пас с пета на Сердер Сердеров, Минчев отблизо стреля в аут.

В 51′ хубав пробив отдясна на Бем Отман, но е съборен от Стефан Велков, който получава жълт картон. Следва опасно центриране, но защитник чисти в корнер

Поредица от груби фаулове на футболистите на „Славия”. Жълт картон за Ивайло Димитров.

Смяна в 53 минута, на мястото на Фенуш влиза Владислав Узунов. Въпреки, че е с човек по-малко „Локомотив” стои много добре на терена.

Само че „Славия” удвоява резултата с гол на Сердеров в 58-ма минута.

В 66-ма на мястото на Бен Отман влиза Аристоте Фунду. Още в първата си атака той намали резултата за „Локо” 1:2.

В 87-та минута невероятен пропуск направи Цонков след центриране от корнер. Защитникът би с глава в аут.

Крайният резултат оформи Васев в продължението. 3:1 за Славия след пробив отляво и успореден пас. Божидар Васев с хубав удар бележи и оформя крайния резултат.