„Локомотив” Г. Оряховица разгроми „Верея” с 5:0

„Локомотив” и „Верея” закриха първата част от първенството на Първа лига с мач, в който горнооряховските нападатели отбелязаха повече голове, отколкото във всички срещи през пролетта.

Срещата започна с по-активна игра на домакините, докато гостите разчитаха повече на контраатаки. При една такава акция в 7-та минута, след центриране отляво се получи опасно меле в наказателното поле на „Локомотив”, но защитник успя да изчисти.

В ответната атака Бен Отман центрира от пряк свободен удар, но бившият „локомотивец” Пламен Колев, който пази за „Верея”, излезе и улови топката.

Страхотна контра атака отдясно за „Локомотив” в 16-та минута завърши с удар на Ндонг, но топката мина на сантиметри от страничния стълб.

В 25-та минута Влади Узунов имаше възможност да обстрелва Колев от пряк свободен. Ударът му обаче беше слаб и стражът на „Верея” улови без проблеми.

Все пак голът за „Локо” не закъсня. В 26-та минута с хубав удар от границата на наказателното поле Кифуети матира Пламен Колев и откри.

В 30та минута Пламен Колев спаси вратата си, вадейки в корнер топката след страхотен удар на Фунду.

Домакините обаче продължиха да натискат и в 40-та минута Кифуети отбеляза втория си гол. Влади Узунов се възползва от грешка в отбраната на гостите и намери с глава Кифуети, който отблизо не пропусна и направи резултата 2:0.

„Локомотив” окончателно нокаутира съперника пет минути по-късно с трети гол. В 45-та минута Фунду направи страхотен пробив отляво и подаде успореден пас на Игор Джоман, който не пропусна да се разпише за 3:0.

Треньорът на гостите Александър Томаш опита да промени играта на отбора си със смени още на полувремето. Момчил Цветанов и Васил Калоянов излязоха на терена за втората част на мястото на Домовчийски и Керкар.

В 54-та минута страхотна контра на „Локомотив”, Бен Отман обаче не успява да овладее в наказателното поле и Колев лови.

Вдъхновението на играчите се пренесе и на трибуните и феновете отбелязаха с невероятна хореография и заря първата победа на обновения стадион „Локомотив”.

На терена пък „Локо” продължи да мачка. В 90-та минута Владислав Узунов пропусна, но Аристоте Фунду беше безпогрешен в 64-та минута след пробив в стил Лео Меси между четирима играчи на гостите и направи 4:0.

В 68-та минута дебют за „Локомотив” направи и Карл Мадианга, който замени Бен Отман.

Въпреки четирите гола предимство „Локомотив” не спря да пресира съперника по целия терен, така че гостите трудно изнасяха топката от своето поле.

Любо Генчев се появи на терена в 80-та минута, заменяйки Влавислав Узунов.

Три минути по-късно Фунду беше съборен в наказателното поле и реферът Георги Кабаков показа бялата точка пред Колев. Дузпата бе изпълнена от Фунду и той направи резултата 5:0.

В края на мача дебют в официален мач за „Локомотив” направи и Бедри Рюстемов. Младокът замени Юлис Ндонг.

„Локомотив”: Банков, Желев, Кавдански, Амброуз, Фиданин (к), Ндонг, Джоман, Узунов, Аристоте Фунду, Кифуети, Бен Отман. Старши треньор Александър Димитров.

„Верея”: Колев, Инкоом, Бандаловски, Хасани, Слаев, Бенгюзов, Балде, Андонов, Йорданов, Керкар, Домовчийски. Старши треньор Александър Томаш.

Главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив). Асистенти: Иво Колев (София) и Борислав Колев (София).

След този кръг първенсвото навлиза в плейофната фаза.

Първите шест отбора ще играят помежду си за определяне на шампиона и участниците в евротурнирите.

В първия кръг „Лудогорец” приема „Дунав” (Русе), „Левски” е домакин на „Локомотив” (Пловдив), ЦСКА-София ще посрещне „Черно море.

Втората осмица е разделена на две групи по четири тима. В група „А“ първите мачове са: „Ботев” (Пловдив) – „Монтана” и „Верея” (Стара Загора) – Славия, докато в група „Б“ са „Берое” – „Локомотив” (Горна Оряховица) и „Пирин” (Благоевград) – „Нефтохимик Бургас 1962”.

Утре ще станат ясни часовете и датите на мачовете. Всичките отбори запазват актуалните си точки в първенството.

Локомотив (Горна Оряховица) – Верея 5:0

1:0 Кифуети 25′
2:0 Кифуети 39′
3:0 Джоман 45′
4:0 Аристоте 61′
5:0 Аристоте 85′