„Локомотив“ Г. Оряховица победи „Берое“ с 3:2

Горнооряховският „Локомотив” продължи победната си серия срещу старозагорските отбори и надви „Берое” с 3:2 в първия кръг от плейофите на Първа лига.
Така новият старши треньор на „Локомотив” – Александър Димитров, получи своя малък реванш срещу бившия си клуб „Берое”, след като железничарите измъкнаха драматична победа в Стара Загора.

Мачът противопостави „Берое”, който е седми в класирането в Първа лига и предпоследния „Локомотив”. Двата отбора са в група „Б” на втората осмица, която ще определи изпадащия и евентуално един от спорещите за място в Лига Европа.
Първото полувреме беше изцяло за „Локомотив”, който действаше много по-активно от домакините. Още в 20-тата минута капитанът на „Берое” Иво Иванов остави своите с 10 човека на терена, след грубиянски удар с лакът срещу Узунов, за който получи червен картон.
В ответната контраатака Рахави Кифуети продължи головата си серия и откри за „Локомотив”.

В 26-та минута Н’Донгала се възползва от грешка в защитата на домакините и покачи на 0:2.
Резултатът можеше да набъбне още в полза на гостите, но се запази така до края на първото полувреме.
В 62-та минута Владислав Узунов нокаутира беройци, качвайки на 0:3.
От тук нататък обаче започна трилърът. Дали домакините се събудиха, или пък гостите се успокоиха прекомерно, но беройци натиснаха здраво и благодарение на Мапуку намалиха до 2:3 след голове в 66-та и 71-ва минута.

Можеше да стане и доста неприятно за „Локомотив”, но футболистите на Александър Димитров се взеха в ръце и удържаха победата.

Във втория кръг от плейофите в група „Б” „Локо” посреща в Горна Оряховица „Нефтхимик” на 13 април от 17 часа. Мачът ще се предава директно по Диема спорт.

Състав:
“Берое”: 12. Душан Перниш – 18. Атанас Зехиров, 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к), 28. Веселин Пенев – 4. Кохей Като (46’ – 3. Карлос Охене), 7. Мартин Райнов – 17. Антон Карачанаков, 14. Георги Божилов (30’ – 5. Асен Георгиев), 24. Матеас Делич (63’ – 91. Ерик Почански) – 10. Жуниор Мапуку; неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 15. Георги Динков, 23. Борислав Цонев, 11. Виле Салмикиви; старши треньор: Ферарио Спасов

“Локомотив” (ГО): 91. Николай Банков – 33. Стефан Цонков (28’ – 22. Карл Мадианга), 5. Мартин Кавдански, 15. Жан Амброз, 6. Атанас Фиданин (к) – 24. Улис Ндонг, 27. Игор Джоман, 23. Владислав Узунов (72′ -9. Софиан Муса), 28. Мохамед Бен Отман (85′ – 4. Николай Христов) – 38. Аристот Н’Донгала – 14. Рахави Кифуети; неизползвани резерви: 16. Петър Денчев, 10. Бедри Рюстемов, 77. Любомир Генчев, 11. Красен Трифонов; старши треньор :Александър Димитров

Берое – Локо (ГО) 2:3

0:1 Кифуети (22)
0:2 Фунду (28)
0:3 Узунов (62)
1:3 Мапуку (66)
2:3 Мапуку (71)