„Локомотив“ Г. Оряховица и „Нефтохимик“ отново не се победиха

„Локомотив” и „Нефтохимик” откриха втория кръг от плейофите в Първа лига в директен сблъсък за измъкване от дъното на таблицата. Въпреки превъзходството си през по-голямата част от мача, „Локомотив” не успя да вземе победата и се задоволи само с една точка в този ключов за класирането сблъсък.

В първия мач от втората фаза на шампионата „Нефтохимик” загуби с 1:2 при визитата си на „Пирин”, докато „Локомотив” взе три точки от „Берое” в Стара Загора за успеха си с 3:2. Преди втория кръг двата тима се разделяха само от една точка в класирането. Бургазлии бяха с 26 точки, а “железничарите” – с 25.

Бърз и динамичен футбол поднесоха двата отбора на стадиона в Горна Оряховица през първото полувреме. Домакините бяха малко сковани в началото и бургазлии успяха да се възползват. В 21-та минута опасна контраатака на гостите завърши с гол. Венцислав Христов засече успореден пас на голлинията и „Нефтохимик” поведе.

„Локомотивци” успяха да се окопитят бързо и бяха по-активният състав на терена. В 31-та минута Фунду насочи от въздуха топката към вратата на Янко Георгиев, но последва невероятно спасяване на вратаря. Пет минути по-късно обаче пак Н’Донгала Фунду бе на голова позиция и този път беше безкомпромисен. Това е негов пети гол в четирите последни мача на „Локомотив”.

Второто полувреме започна с пропуск на Кифуети, който можеше да изведе „Локо” напред от удобна позиция с удар по диагонала.

В 56-та минута страхотна контра на „Локомотив” беше близо до гол, но защитник на гостите извади в корнер.

Последва смяна в отбора на домакините. Керчев, който се оплакваше от контузия, замени Карл Мадианга.

Последваха силни минути за „Локо”, но натискът се изрази само в набъбващ брой корнери. Фунду и Кифуети се разиграха и в една от опасните им атаки последният нацели страничния стълб на вратата, пазена от Янко Георгиев. Последва и нова смяна в „Локо” – Софиен Муса замени Узунов.

„Локо” продължи да натиска, но и нападателите му да грешат. Отново Кифуети беше на голова позиция след центриране на Бен Отман, гол така и не падна.

Домакините можеха дори да получат и втори гол, но вратарят Банков направи невероятно спасяване при удар от пряк свободен удар в добавеното време.

Така развръзката във втората част на Първа лига се отлага. В следващия кръг „Локомотив” гостува на „Пирин”.

„Локомотив”: Николай Банков, Милен Желев, Мартин Кавдански, Жан Амброуз, Юлис Обаме Ндонг, Игор Джоман, Карл Мадианга (57 – В. Керчев), Мохамед Бен Отман, Аристоте Н’Донгала Фунду, Владислав Узунов (61 – Сафиен Муса), Рихави Кифуети;

„Нефтохимик”: Янко Георгиев, Виктор Хомей, Ангел Грънчов, Георги Хашев, Михаел Орачев, Йордан Йорданов, Яни Пехливанов, Мариян Огнянов, Иван Вълчанов, Владислав Романов, Венцислав Христов

Локо (ГО) – Нефтохимик 1:1

0:1 Венцислав Христов (21)
1:1 Фунду (36)