„Локо” измъкна точка на „Пирин”

Горнооряховският „Локомотив” измъкна първата точка от „Пирин” в Благоевград за тази година, след като задържа равенство 1:1 с човек по-малко при гостуването си в третия кръг на плейофите в Първа лига.

„Орлетата” не познават загубата у дома от началото на 2017 г. Домакините влязоха като фаворит в мача с 12 точки повече в актива си от „Локо” и без загуба на собствен терен. Въпреки това гостите бяха по-активните в началото на двубоя и първи създадоха опасности пред вратата на противника.

В 10-та минута Н’Донгала Фунду центрира ниско почти от аутлинията за Кифуети, който изпревари гарда си Николов и прати технично с пета топката към вратата. Само че тя нацели близката лява греда, разходи се пред голлинията и в крайна сметка бе изчистена извън терена.

Две минути по-късно домакините претендираха за дузпа след като Станислав Костов падна в наказателното поле пред Банков. Съдията Никола Попов даде знак, че няма нарушение.

„Пирин” опита да притисне черно-белите с по-остри атаки. При една от тях капитанът на „Локо” Атанас Фиданин получи жълт картон за спъване отзад на Кощърна.

Пробуждането на домакините обаче бе попарено в 17-та минута от головото дуо на „Локо”. Н’Донгала Фунду изработи чудесно положение пред вратата на „Пирин”, което бе завършено с точно попадение от Рахави Кифуети.

„Локомотив” задържа предимството си в резултата до края на полувремето, въпреки че домакините продължиха да натискат и имаха още една претенция за дузпа.

На полувремето треньорът на „Пирин” Милен Радуканов пусна в игра Даниел Младенов, който веднага си изработи чиста дузпа и сам я вкара. Така в 48-та минута резултатът стана 1:1.

Домакините продължиха да са по-опасни в атака, но „локомотивци” парираха добре атаките им. В 71-та минута обаче „Локо” остана с човек по-малко, след като Мадианга получи втори жълт картон за опасна игра и трябваше да напусне терена.

Въпреки че останаха с 10 човека, гостите не се отказаха да атакуват при всяка възможност. В 78-та минута Бен Отман центрира много добре от корнер, но на границата на вратарското поле Софиан Муса и Жан Амброуз се разминаха във въздуха с топката.

Напъните на домакините за нещо повече от равенство не дадоха резултат и в четирите минути добавено време. Така „Локо” открадна първата домакинска точка от „Пирин” за тази година.

ЛОКОМОТИВ (ГО): Николай Банков, Милен Желев, Мартин Кавдански, Жан Амброуз, Атанас Фиданин, Юлис Ндонг, Карл Мадианга, Мохамед Бен Отман (90 – Венцислав Керчев), Владислав Узунов (74 – Николай Христов), Аристоте Н’Донгала Фунду, Рахафи Кифуети (63 – Софиен Муса).

ПИРИН: Благой Макенджиев, Алексанър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Кристиян Костърна, Юлиан Попев, Антон Костадинов, Станислав Костов, Димитър Благов, Тодор Траянов, Рос Дженкинс

Източник: regnews.net

Пирин – Локо (ГО) 1:1
0:1 Рахави Кифуети (17)
1:1 Даниел Младенов (48)