„Локомотив“ (Горна Оряховица) загуби от „Славия“ – 0:3

„Славия” си осигури комфортна преднина още в първия мач от елиминациите в Първа лига, побеждавайки „Локомотив” като гост.

„Белите” правят дебют с новия си треньор Златомир Загорчич срещу „Локомотив” и явно смяната се е отразила стимулиращо на играчите. Гостите са по-активни в началото на мача. В 6-та минута техен гол е отменен заради засада. В 20-та минута опасен удар на Стефан Велев излиза в аут.

Като цяло двата отбора са предпазливи и в действията им има много брак. Постепенно домакините вдигат оборотите и се опитват да натиснат. Кифуети изпуска пропуска отблизо при удар с глава след центриранр на Узунов. В 35-та минута меле в полето на гостите и поредица от удари, но резултатът е само корнер за „Локомотив”.

Вдига се напрежението и на трибуните. Атмосферата на стадиона в Горна Оряховица е страхотна.

В крайна сметка пада и гол, само че във вратата на „Локо”. В. 45-та минута след бърза контра и центриране отляво Ивайло Димитров бележи за 0:1.

Още в началото на второто полувреме „Локомотив” имаше проблеми. В 49-та минута при меле в полето на домакините Кавдански трябваше да чисти ог голлинията. Пет минути по-късно след центриране от корнер, отново имаше опасен удар с глава на гостите. „Локо” имаше възможност в ответната атака, но топовен изстрел на Влади Узунов от 30 метра беше спасен от Петков.

В 57-та минута обаче Сердер Сердеров покачи на 0:2 с удар от границата на наказателното поле.

Пет минути резултатът стана 0:3. Ивайло Димитров бележи втория си гол, след като бе останал сам срещу Банков.

В 81-ва минута Фиданин можеша да намали, но защитник на „Славия” парира опасния му удар. Последа възможност за Ндонгала, но Георги Петков опази вратата си.

Кавдански също имаше възможност да направи загубата на черно-белите малко по-приемлива, но пропусна с глава в 90-та минута.

Реваншът е на 22 май в София. В другия мач на слабаците „Нефтохимик” победи „Монтана” като гост с 3:1. Така че най-вероятно „Локо” и „Монтана” ще се срещнат, за да определят кой ще е дирктно изпадащ и кой ще има още един шанс, отивайки на бараж срещу втория в „Б” група.