„Славия” и „Локо” си размениха по гол за равенството в реванша – 1:1

След тежката загуба с 0:3 у дома, „Локомотив” излезе без много надежди, но с желанието да играе за престиж в реванша срещу „Славия” на националния стадион „Васил Левски”.

„Локомотив” беше по-активният отбор в първите минути. Влади Узунов имаше първата добра възможност пред вратата на Кирев, който трябваше да замени титулрния страж на „Славия” Георги Петков, получил контузия на разгрявката. Бен Отман малко след това бе повален в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена.

Домакините все пак първи стигнаха до гол. Омар Абуд надскочи всички при едно центриране от корнер и откри с глава.

„Локо” изравни след десетина минути след объркване в защитата на домакините, завършило с рикошет във вратаря и гол.

Второто полувреме не предложи почти никакви емоции за феновете. Малко възможности и нито един гол. Крайният резултат се запази 1:1, а с с общ резултат 4:1 „Славия” прати „Локо” в битка за спасяване от изпадане срещу „Монтана”.

По-рано днес „Нефтохимик” отново победи „Монтана” с 2:1, а общия резултат от двата мача е 5:2. Така че „Монтана” и „Локо” ще определят кой изпада директно и кой ще има поправителен срещу третия от Втора лига.

„Локомотив”: Николай Банков, Милен Желев, Стефан Цонков, Николай Христов, Венцислав Керчев, Карл Мадианга, Юлис Ндонг, Мохамед Бен Отман, Красен Трифонов, Любомир Генчев, Владислав Узунов.

Източник: regnews.net

СЛАВИЯ – ЛОКОМОТИВ (ГО) 1:1