„Локомотив“ (Горна Оряховица) загуби от „Монтана“ – 0:3 и изпада във Втора лига

„Локомотив” изпадна от елита на българския футбол, след като безславно загуби от„Монтана” на новооткрития си стадион. Аутсайдерът на първенството разби горнооряховчани с 0:3 в реванша, след като първият мач между двата отбора завърши 1:1. Така монтанчани пратиха „Локо” директно във втора дивизия, а те ще играят за спасяване в елита с втория в „Б” група.

Цялата футболна драма за Горна Оряховица се разви два дни, след като спортният министър откри официално обновения стадион „Локомотив” и навръх празника на града. А междувременно „Етър” спечели промоция в елита, така че местното дерби при гросмайсторите пак се размина.

„Монтана” е традиционно неудобен съперник за „Локо”, особено на терена в Горна Оряховица. След равенството в първия мач опасенията за труден реванш се потвърдиха още в първите минути на срещата. Гостите поведоха с гол на Илиев в 10-та минута и удвоиха резултата в 19-та с попадение на Даниел Генов.

Веднага след подновяване на играта след паузата „Монтана” реши мача с второ попадение на Атанас Илиев.

След това срещата се доиграваше и „Локо” се стягаше за „Б” група.

„Локомотив”: Николай Банков, Милен Желев, Стефан Цонков, Николай Христов, Атанас Фиданин /к/, Юлис Ндонг, Игор Джоман (46′ – Любомир Генчев), Владислав Узунов (54′ – Бедри Рюстемов), Карл Мадианга, Аристоте Фунду, Красен Трифонов (76′ – Мартин Димитров)

Източник: regnews.net

ЛОКО (ГО) – МОНТАНА 0:3
0:1 Илиев (10)
0:2 Генов (19)
0:3 Илиев (49)