„Ботев“ (Гълъбово) и „Локомотив“ (Горна Оряховица) 2:2 в контрола

Отборът на „Локомотив (Горна Оряховица) изигра втората си контрола от своята подготовка. Мачът се изигра в Тетевен, където футболистите от Гълъбово са на двуседмичен подготвителен лагер. Двубоят започна в 18.30 часа на стадиона в Тетевен, като двамата треньори Светослав Тодоров на „Ботев“ и Александър Димитров на „Локомотив“ използваха в игра доста от футболистите. „Железничарите“ бяха дошли в Тетевен с група от 24 футболисти. Срещата в този много горещ за началото на юли ден започна устремно за „Локомотив“ (Горна Оряховица) и до 10-та минута те отбелязаха два бързи гола чрез Александър Кирилов и Антоний Балъков. В 5-та минута пробилият от дясно Павел Головодов центрира топката към Антоний Балъков, но той на свой ред я остави на Александър Кирилов и с премерен шут от границата на наказателното поле отбеляза за 0:1. В 10-та минута Мирослав Радев извади за втори път коженото кълбо от вратата си. След пробив на Мариян Иванов и пас към Антоний Балъков резултатът стана 0:2. Така завърши първата част на мача. През второто полувреме в двете единадесеторки настъпиха доста промени. Символичните домакини в тази контрола „Ботев“ (Гълъбово) се добраха до равенство в последните десет минути на двубоя. Течеше 80-тата минута, когато Атанас Фиданин направи грешка, от която се възползва нападателят Георги Кирилов и отбеляза за 1:2 с глава. Пет минути преди края на мача се достигна до равенство с гол на Иван Винков (85-та минута). „Ботев“ (Гълъбово запазиха гръбнака на миналогодишния си отбор и сега само надграждат, докато „железничарите“ градят съвсем нов отбор. От треньорския щаб на черно-белите споделиха, че контролата е полезна и е послужила като ориентир и да се види до къде са стигнали нещата. Видели са се и много хубави неща, но предстои още доста работа по селекцията и сглобяването на отбора. Следващата проверка е срещу ФК „Верея“ (Стара Загора) на 08 юли, като мястото ма двубоя ще бъде уточнено допълнително (или в Елена или в Горна Оряховица)