“Локо” загуби от “Верея” в контрола

Отборите на „Локомотив“ (Горна Оряховица) и „Верея“ (Стара Загора) изиграха вчера контролна среща от 18.30 часа на стадион „Локомотив“. Домакините са в пред сезонна подготовка и все още градят отбор за Втора лига. Гостите стартират идната седмица на старта на Първа лига в двубой срещу градския съперник „Берое“. Мачът бе полезна проверка и за двата отбора. Гостите дойдоха в Горна Оряховица с най-доброто, с което Илиан Илиев разполага, а домакините все още градят съвсем нов отбор, който ще играе във Втора лига.

Пред около 300 зрители мачът започна с център изпълнен от гостите. Течеше седмата минута, когато топката нелепо рикошира в защитник на домакините и влезе във вратата на Митко Николов. Домакините и гостите водеха играта предимно в централната част на терена. В 15-та минута „железничарите“ можеха да изравнят, но топката след удар на Антоний Балъков мина на сантиметри от десния страничен стълб на опразнената от Аргилашки врата. Гостите можеха да поведат в резултата, но ударът на Слаев мина над напречната греда. Якуб Идризов бе близо до гола, ала ударът му мина встрани от целта. Течеш 30-та минута, когато футболистите на Александър Димитров сътвориха прекрасна контра. Топката бе овладяна от Киров, той удаде на Идризов той към Головодов, той намери Балъков, който центрира от дясно и топката бе засечена неспасяемо с крак от Здравко Илиев във вратата на Аргилашки. Така завърши първата част на срещата.

През второто полувреме и двамата наставници направиха доста смени по десет и в двата отбора. В самото му начало Антоний Балъков можеше да изведе отбора на „Локомотив“ напред, но пред гола се засуети и пропусна. Озовалият се сам срещу вратаря Николов Осман Балде пропусна да вкара гол. В 52-та минута Мариян Иванов фаулира противников футболист и след отсъдения пряк свободен удар на границата на наказателното поле Домовчийски се разписа с красив гол. Любомир Генчев и Яни Николов на проби от ОФК „Карнобат“ можеха да отбележат гол, но пропуснаха. Така „Локомотив“ (Горна Оряховица) загуби от „Верея с 1:2.

0:1 Домовчийски 7‘
1:1 Илиев 30‘ (автогол)
1:2 Домовчийски 52‘

Жълти картони: 36‘ Осман Балде (Верея), 52‘ Мариян Иванов (Локомотив)