ФК „ЛОКОМОТИВ“ ГОРНА ОРЯХОВИЦА -ОФК „ПОМОРИЕ“ 1:1

Стартовите състави на ФК „Локомотив“ Горна Оряховица и ОФК „Поморие“:

ФК „Локомотив“ Горна Оряховица: 91. Димитър Николов, 70. Кристиян Димитров, 14. Ивайло Тодоров, 26. Мариян Иванов – КАПИТАН, 2. Мартин Николов, 16. Владимир Мичев, 20. Якуб Идризов, 17. Павел Головодов, 8. Александър Киров, 66. Антоний Балъков, 18. Деян Христов

1. Кристиян Кацарев, 19. Милен Савов, 93. Димитър Байдаков, 13. Веселин Любомиров, 6. Петър Казаков, 27. Георги Чукалов, 77. Любомир Генчев

ОФК „Поморие“: 12. Димитър Тодоров, 2. Антон Иванов, 9. Ахмед Ахмедов, 24. Борис Тютюков, 11. Деян Лозев, 23. Живко Хаджиев, 16. Любомир Божинов, 19. Михаел Орачев, 4. Ростислав Петров, 7. Християн Казаков, 27. Христо Лемперов – КАПИТАН

Резерви: 1. Петко Пацов, 21. Бекир Расим, 5. Георги Петков, 26. Димитър Дончев, 18. Живко Петков, 14. Живко Жеков, 25. Слави Шопов

Смени: Локомотив:
45′ мин.: Головодов – Байдаков
56′ мин.: Киров – Генчев
77′ мин. Мичев – Казаков

Смени: Поморие:
45′ Божинов – Расим
45′ Петров – Шопов
66′ Иванов – Петков

Ж.К.:

20′ – Киров – ЛОКОМОТИВ
22′ – Божинов – ПОМОРИЕ
51′ – Расим – ПОМОРИЕ
89′ – Тодоров – ПОМОРИЕ

Началото на двубоя започна с 1 минута мълчание по повод на кончината на Божин Любенов Божинов – Буцата (бивш футболист на ФК „ЛОКОМОТИВ“ ГОРНА ОРЯХОВИЦА) и Аян Садъков.

Гостите започнаха от центъра. Течеше 10-ата минута, когато след бърза контраатака топката попадна в Деян Христов и ударът му премина встрани от вратата. Павел Головодов стреля с глава над вратата. След центриране на Балъков от ляво, Киров плонжира, стреля с глава, но топката отново не попадна в целта. В края на полувремето Деян Христов се отличи с нов пропуск. Логичното се случи в самия края на първата част. Деян Христов отбеляза за 1:0. Гостите през първата част не застрашиха вратата на домакините.

2-ра част:

Гостите изпълниха пряк свободен удар, но ударът на Шопов мина над вратата. Удар на Тютюков бе отразен блестящо от Митко Николов. Играта се водеше на приливи и отливи. В 86-тата мин. много силен и плътен удар на Орачев от границата на наказателното поле топна коварно пред стража на домакините и се озова във вратата – 1:1.