Локо (ГО) победи Созопол край морето

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) постигна успех с 3:1 над Созол в мач от 5-ия кръг на първенството във Втора Професионална лига. „Черно-белите“ бяха подкрепяни през целия мач от около 100 фенове, които създадоха неуписуема атмосфера на „Арена Созопол“. Футболистите на Александър Димитров започнаха мача по-добре и логично в 25-ата минута Александър Киров откри резултата, като засече с глава центриране от корнер. В 42-ата минута Деян Христов с мощен удар от наказателното поле покачи на 2:0 за гостите. „Железничарите“ се оттеглиха на почивката с два гола аванс.

През второто полувреме играчите на Румен Димов показаха по-добра игра. „Локомотивци“ се бяха групирали добре и не позволяваха на съперника да има много чисти голови положения. Деян Христов в 72-та минута стреля от чиста позиция, но Мартин Теменлиев спаси. Лефтеров центрира отдясно, Кристиян Тафраджийски засече с глава, но над напречната греда. В 78-та минута резервата Христо Каймакански остана сам срещу вратаря Кристиян Кацарев и с прецизен удар намали на 1:2. Крайният резултат в сблъсъка оформи Антоний Балъков в 90-тата минута, отбелязвайки треия гол за „локомотивци“.

ФК „Созопол“- ОФК „Локомотив“ (Горна Оряховица) 1:3
0:1 Киров (25)
0:2 Христов (42)
1:2 Каймакански (78)
1:3 Балъков (90)