Локомотив (ГО) победи у дома Ботев (Гълъбово)

Отборът на „Локомотив“ (Горна Оряховица) победи „Ботев“ (Гълъбово) в последен мач от VI – ия кръг на Втора Професионална лига с 3:1 и се доближи на 3 точки от върха.
Мачът бе с начален час 20.30 часа, като първи от центъра започнаха домакините. В самото начало Якуб Идризов отправи удар от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда. Много активен по десния флан бе Александър Киров през това първо полувреме. Веселин Любомиров можеше да открие резултзта, но стреля в ръцете на Марин Орлинов.
Гостите имаха своя шанс да открият резултата след грешка на младока Георги Чукалов, но Иван Винков стреля в страни от целта. В 30-та минута най-съобразителен в наказателното поле на „Ботев“ се оказа Георги Чукалов, който с плътен и премерен удар от границата на наказателното поле откри резултата за 1:0. Веднага след това гостите можеха чрез Илиян Капитанов да изравнят, ала ударът му мина в страни от вратата.
Владимир Мичев имаше шанса да удвои резултата със страхотно изпълнен пряк свободен удар, но в 40-та минута грешка на защитата хвана вратаря неподготвен и Иван Цачев изравни. В 45-та минута домакините поведоха в резултзта с гол на Деян Христов – Терминатора след центриране от корнер и удар по въздуха от точката на дузпата за 2:1.
Втората част предложи много борба и битка по терена. Светослав Тодоров бе подредил добре своите футболисти пред наказателното поле. Домакините пресираха своите гости, а те от своя страна играеха с дълги топки на контраатака. Интересните ситуации липсваха за разлика от първата част. Четвърт час преди края на двубоя гостите останаха с човек по-малко, след изгонването на появилият се като резерва Стефан Неделчев.
Футболистите на „Ботев“ (Гълъбово) в края на мача бяха видимо изморени и чакаха последния съдийски сигнал. Течеше 90-та минута, в която Петър Казков подаде топката към Бедри Рюстемов, той се пребори със защитник на гостите центрира към Владимир Мичев и той сложи точка на мача за 3:1.
Стартови състави: ФК „Локомотив“ (ГО): 1. Кристиян Кацарев, 70. Кристиян Димитров, 26. Мариян Иванов – (К), 14. Ивайло Тодоров, 2. Мартин Николов, 16. Владимир Мичев, 20. Якуб Идризов, 13. Веселин Любомиров (46′ 66. Антоний Балъков), 8. Александър Киров (58′ 10. Бедри Рюстемов), 27. Георги Чукалов (86′ 6. Петър Казаков), 18. Деян Христов
ФК „Ботев“ (Гълъбово): 1. Марин Орлинов, 20. Емил Иванов, 18. Емил Колев, 15. Иван Цачев, 71. Иван Винков (55′ 77. Стефан Неделчев), 11. Илиян Капитанов, 8. Милен Митев (10′ 22. Пламен Коларов), 27. Станислав Катранков – (К), 5. Цветелин Радев, 17. Антонио Георгиев, 88. Димитър Трайков (88′ 10. Емилиян Зотев)
Жълти картони: 68′ 10. Бедри Рюстемов, 72′ 70. Кристиян Димитров – „Локомотив“ (ГО)
Жълти картони: 73′ 77. Стефан Неделчев „Ботев“ (Гълъбово)
Червени картони: 76′ 77. Стефан Неделчев „Ботев“ (Гълъбово)