„Локо“ (ГО) победи „бистришките тигри“ в контрола

ФК „Витоша“ (Бистрица): 33. Николай Радев, 2. Тодор Гочев, 9. Ангел Стоянов, 10. Георги Амзин, 16. Димитър Панталеев, 18. Румен Гьонов, 19. Радко Мутафчийски, 6. Петко Цанков, 24. Николай Христозов, 25. Отофе Пол, 77. Даниел Пеев

Резерви: 1. Михаил Иванов, 3. Йордан Върбанов, 5. Венцислав Бонев, 7. Кристиян Кочилов, 17. Михаил Петров, 11. Даниел Кутев, 30. Илиян Попов

Старши треньор: Костадин Ангелов

ФК „Локомотив“ (Горна Оряховица): 12. Ивайло Крушарски, 2. Мартин Николов, 26. Мариян Иванов (79′ 13. Веселин Любомиров), 14, Ивайло Тодоров, 19. Милен Савов (46′ 70. Кристиян Димитров), 24. Кокен Куроки (58′ 27. Георги Чукалов 85′ 17. Павел Головодов), 77. Любомир Генчев (46′ 8. Александър Киров), 6. Петър Казаков, 20. Якуб Идризов (46′ 16. Владимир Мичев), 10. Бедри Рюстемов (46′ 66. Антоний Балъков), 93. Димитър Байдаков (46′ 18. Деян Христов)

Резерви: 91. Димитър Николов, 1. Кристиян Кацарев, 13. Веселин Любомиров, 70. Кристиян Димитров, 66. Антоний Балъков, 16. Владимир Мичев, 27. Георги Чукалов, 8. Александър Киров, 17. Павел Головодов, 18. Диян Христов

Старши треньор: Александър Димитров

Главен съдия: Вангел Вангелов (Сф), Асистенти: 1. Марин Ангелов (Сф), 2. Петър Стойчевски (Сф)

1:0 1′ 25. Отофе Пол

1:1 6′ 6. Петър Казаков

1:2 59′ 27. Георги Чукалов

Началото бе силно за „бистришките тигри“ и още в първата минута номер 25. Отофе Пол откри резултата след грешка в отбраната на гостите. Не бяха изминали и 6′ от началото на срещата и след пас на Якуб Идризов към дебютиралия за „железничарите“ 20 годишен японски полузащитник Кокен Куроки, който напредна отдясно и центрира към Петър Казаков той стреля от пеналта и изравни за 1:1. Играта се водеше главно в централната част на терена. В 35-та минута Даниел Пеев стреля от границата на наказателното поле над врата. В края на първата част Любомир Генчев бе близо до попадение, а самия край на тази първа част удар на Отофе Пол бе спасен от Ивайло Крушарски. През второто полувреме за гостите се появиха в игра всички полеви футболисти без двамата вратари записани в тимовия лист. По интересни се оказаха вторите 45′, след пробив на Владимир Мичев, Деян Христов пропусна към влезлия Георги Чукалов, който не сгреши и изведе гостите напред в резултата за 1:2. В 77-та минута Михаил Петров стреля над вратата. Две минути преди да изтече редовното време на срещата Деян Христов стреля в гредата, а в 90-та минута отново Михаил Петров стреля към вратаря от границата на наказателното поле, но Ивайло Крушарски спаси този последен удар в двубоя..

„Нашият отбор, както знаете, е съвсем млад, на около 3 месеца, но все още имаме нужда от сработване и обиграване. Търсим своя облик, от мач на мач започваме да играем така, както искам аз. Трябва ни още време, за да се случат нещата. Контролата бе много полезна за нас впредвид предстоящите ни мачове.“ – сподели старши треньорът на „железничарите“ Александър Димитров.