Дубълът на Лудогорец и Локомотив (ГО) не се победиха в интересен двубой

ПФК „Лудогорец“ II (Разград) 24. Васил Симеонов, 62. Венцислав Славов, 80. Денислав Александров, 34. Олег Димитров, 45. Ивайло Климентов, 2. Рафаел Фостър, 87. Преслав Петров, 23. Венцислав Керчев (к), 72. Ерол Дост, 98. Светослав Ковачев, 97. Томас Цвятков

Резерви: 69. Дамян Дамянов, 58. Димитър Илиев, 38. Кристиян Китов, 64. Доминик Янков, 74. Юнуз Юнуз, 31. Адриан Димитров, 85. Атанас Карачоров

ФК „Локомотив“ (Горна Оряховица) 1. Кристиян Кацарев, 70. Кристиян Димитров, 14. Ивайло Тодоров, 26. Мариян Иванов (к), 2. Мартин Николов, 20. Якуб Идризов, 16. Владимир Мичев, 13. Веселин Любомиров, 27. Георги Чукалов, 8. Александър Киров, 18. Деян Христов

Резерви: 12. Ивайло Крушарски, 19. Милен Савов, 6. Петър Казаков, 17. Павел Головодов, 10. Бедри Рюстемов, 93. Димитър Байдаков, 66. Антоний Балъков

Старши треньор: Александър Димитров

Главен съдия: Радослав Гидженов (Пд)

Асистенти: 1. Тони Пандарски (Пд), 2. Светослав Енчев (Пд)

Четвърти съдия: Ивелин Занев (Русе)

Първи от центъра започнаха гостите. Във втората минута пробив отдясно на Александър Киров, който подаде към Чукалов и той с удар от въздуха порази долния десен ъгъл на вратата на Лудогорец II. Три минути по-късно след грешка в центъра на горнооряховската защита сам срещу Кацарев се оказа Ковачев. Той отбеляза за 1:1. Играта се водеше предимно в центъра на терена. В средата на полувремето Климентов от пряк свободен удар стреля до долния десен ъгъл в аут. В 34-тата мин. удар на Идризов, отиващ под напречната греда, с мъка бе избит от Васил Симеонов в корнер. Една минута по-късно Чукалов за втори път изведе „железничарите“ напред след образцова контраатака. В края на полувремето Кацарев спаси удар на Томас Цвятков. Гостите се радваха на солидно фенско присъствие. На трибуните на „Гнездо на орли“ имаше имаше 150 зрители от Горна Оряховица.

Началото на втората част започна вихрено за гостите. Удар на Деян Христов бе спасен от Симеонов. През втората част играта се водеше в центъра, като преобладаваха физическите единобороства. 58-та и 59-та мин. гостите можеха да решат всичко в този мач, но блестящият в този мач Васил Симеонов спаси двата удара на Деян Христов, останал очи в очи срещу него. Удар на Климентов бе отразен от Кацарев. В 73-та мин. появилият се като резерва Казаков можеше да вкара гол, но вратарят отново спаси. В последната четвърт част на срещата домакините увеличиха атаките към вратата на железничарите. Пет минути преди края на мача Олег Димитров стреля от пеналта – неспасяемо в средата под гредата за 2:2. В 90-таата мин. Балъков пропусна да изведе гостите напред.

0:1 2′ 27. Георги Чукалов

1:1 5′ 98. Светослав Ковачев

1:2 35′ 27. Георги Чукалов

2:2 85′ 34. Олег Димитров

Смени: ПФК „Лудогорец“ II (Рз): 53мин. 72. Е. Дост – 31. А. Димитров, 62мин. 45. Ивайло Климентов – 64. Доминик .Янков, 79 мин 97. Томас Цвятков – 74 Юнуз Юнуз

Смени: ФК „Локомотив“ (ГО): 46 мин.: 13. Веселин Любомиров – 66. Антоний Балъков, 56 мин.: 27. Георги Чукалов – 10. Бедри Рюстемов, 70 мин.: 8. Александър Киров – 6. Петър Казаков

Жълти картони:

48 мин 70. К.Димитров (Локомотив Горна Оряховица )

65 мин. 2. Рафаел Фостър (Лудогорец II)

67 мин. 8. Александър Киров (Локомотив Горна Оряховица)

73 мин. 10. Бедри Рюстемов (Локомотив Горна Оряховица)

86 мин: 80. Денислав Александров (Лудогорец II)