Локомотив загуби домакинството си с Ботев Враца

ФК „Локомотив” (ГО) – ПОФК „Ботев” (Вр) 1:3

Локомотив ГО: Кацарев, Димитров, Тодоров, Иванов (К), Николов, Кевин Осеи, Идризов, Аристоте Ндонгала (56’ Савов), Любомиров (47’ Мичев), Чукалов (47’ Балъков), Христов
Старши треньор: Александър Димитров
Ботев Вр: Митов, Димитров (63’ Альошев), Фиданин, Гаджев (47’ Борисов), Иванов, Стоев, Михайлов (К), Харизанов, Григоров, Георгиев, Смирнов (59’ Карапетров)
Старши треньор: Сашо Ангелов
Горна Оряховица: стадион „Локомотив” 700 зрители
Главен съдия: Валентин Железов (Бс), асистенти: 1 Станимир Илков (Бс), 2 Мирослав Желев (Бс), четвърти съдия: Георги Гинчев (Вт)
Жълти картони: 32’ Иванов (Локо ГО), 47’ Николов (Локо ГО), 32’ Гаджев (Ботев Вр), 33’ Деян Иванов (Ботев Вр), 47’ Димитров (Ботев Вр), 51’ Фиданин (Ботев Вр), 71′ Борисов (Ботев Вр), 81’ Митов (Ботев Вр), 84’ Стоев (Ботев Вр)
Червени картони: няма
Първи от центъра започнаха „железничарите”, като дебют пред собствена публика направиха Ндонгала и Осеи. Домакините постепенно започнаха да пресират съперника още в тяхната половина.
Грешка в отбраната на домакините, Смирнов се озова сам срещу Кацарев след пас на Харизанов и отбеляза за 0:1.
Играта се водеше в централната част на терена, като гостите се защитаваха добре. В заключителните минути на първата част пропуски направиха Деян Христов и Фунду.
Второто полувреме започна с натиск на домакините и логичното се случи в 53’ Деян Христов изравни. Гостите започнаха да контраатакуват опасно, чрез появилия се като резерва Карапетров. След негов набег от дясно Кацарев спаси силния му удар.
В 70’ Карапетров центрира към Борисов и той вкара за 1:2. Локо ГО получи трети гол в 76 минута отново негов автор бе Борисов. Локомотив ГО загуби от Ботев Враца на свой терен с 1:3.