„Локо“ (ГО) бе сразен от „канарчетата“ през второто полувреме

Носителят на трофея от миналия сезон Ботев (Пловдив) е последният осмина финалист в турнира за Купата на България, след като направи обрат и спечели с 3:1 при визитата си на втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица).
Деян Христов изведе домакините (2) напред в резултата, но след почивката появилият се като резерва Лъчезар Балтанов (57, 60) набързо обърна нещата в полза на „канарчетата“ и асистира на Алваро Юлиано (72), оформил крайния резултат.

Срещата започна превъзходдно за домакините, след като още във 2-ата минута Деян Христов вкара гол. Антоний Балъков шутира, топката се удари в страничната греда и мина зад гърба на вратаря Даниел Кайзер, а Христов се разписа на празна врата за 1:0.
В 21-ата минута „канарчетата“ можеха да изравнят, след като Алваро изпълни пряк свободен удар, но топката се удари в гредата за радост на вратаря Крушарски. До края на полувремето нито един от двата тима не реализира положенията си.
След почивката гостите натиснаха и Крушарски трябваше да се намесва след удари на Дуде Ндонгала и появилият се като резерва Лъчезар Балтанов.
В 57-ата минута Лъчезар Балтанов изравни за 1:1, а само три минути по-късно той направи и пълен обрат, след като засече добро центриране на Йордан Минев.
Балтанов затвърди превъзходното си представяне с асистенция към Алваро Юлиано, който в 72-ата минута увеличи аванса на „канарчетата“.
До края на мача гостите намалиха оборотите и запазиха преднината си, за да се класират за следващата фаза на турнира.
КУПА НА БЪЛГАРИЯ – 1/16-ФИНАЛИ
Локомотив (ГО) – Ботев (Пловдив) 1:3
1:0 Деян Христов (2), 1:1 Лъчезар Балтанов (57), 1:2 Лъчезар Балтанов (60), 1:3 Алваро Юлиано (72)

Състави:
ФК „Локомотив“ (Горна Оряховица):  12. Ивайло Крушарски, 19. Милен Савов (64’ – 70. Кристиян Димитров), 14. Ивайло Тодоров, 26. Мариян Иванов (к), 16. Владимир Мичев, 20. Якуб Идризов (71’ – 28. Кевин Осеи), 93. Димитър Байдаков, 6. Петър Казаков, 66. Антоний Балъков, 10. Бедри Рюстемов (60’ – 24. Аристоте Фонду), 18. Деян Христов
Старши треньор: Александър Димитров

ПФК „Ботев“ АД Пловдив: 22. Даниел Кайзер, 2. Цветомир Панов, 5. Кристиян Димитров, 18. Радослав Терзиев, 23. Йордан Минев, 6. Алваро Юлиано, 10. Серкан Юсеин (46’ – 17. Лъчезар Балтанов), 7. Фелипе Бризола, 29. Дуде Ндонгала, 93. Густаво Афонсо (66’ – 11. Тони Тасев), 9. Фернандо Виана (73’ – 20. Стивън Петков)
Старши треньор: Николай Киров

Стадион: “Локомотив”, Горна Оряховица 700 зрители Главен съдия: Ангел Ангелов