„Оборище“ (Панагюрище) – „Локомотив“ (ГО) 2:1

Голмайстори:
1:0 Карлос Филио-Жако (69′)
2:0 Мартин Василев (78′)
2:1 Аристоте Ндонгала Фунду (90′)

Тимът на „Оборище“ (Панагюрище) победи с 2:1 „Локомотив“ (Горна Оряховица) на стадион „Орчо Войвода“ в мач от 9-ия кръг на Втора Професионална лига. Всички попадения паднаха през второто полувреме, а техни автори бяха Карлос Филио-Жако и Мартин Василев за домакините, както и Аристоте Ндонгала за гостите.

Бразилският нападател се разписа в 69-ата минута, когато засече центриране на Костадин Аджов и вече има два гола в първенството от пет мача. Бранителят Мартин Василев удвои с глава в 78-ата минута, когато се използва от избита от вратаря Кристиян Кацарев топка.
Буквално в последните секунди на мача Аристоте Ндонгала намали с първия си гол във Втора лига, но това не се оказа достатъчно за „железничарите“ да предотвратят втора поредна загуба.

Локомотив остана на 10-то място с 12 точки, като в последните три двубоя има само една спечелена точка.Следващият кръг в неделя на 1 октомври 2017 година „Локомотив“ (Горна Оряховица) приема Монтана на стадион „Локомотив“ от 17.00 часа.

„Оборище“ (Панагюрище): 73 Андонов, 88 Сандов, 3 Василев (84′ 2 Делчев), 18 Лукас, 90 Руйчев, 22 Цонков (к), 10 Кавалканте, 80 Котев (46′ 15 Тончев), 13 Аджов, 27 Карлос Филио-Жако, 77 Наплатанов (55′ 9 Карамфилов)
Старши треньор: Ангел Славков

„Локомотив“ (ГО): 1 Кацарев, 19 Савов, 14 Тодоров, 26 Иванов (к), 2 Николов 70 Димитров (78′ 10 Рюстемов), 6 Казаков, 20 Идризов, 27 Чукалов (46′ 24 Аристоте Ндонгала), 13 Любомиров (56′ 66 Балъков), 18 Христов
Старши треньор: Александър Димитров

Стадион „Орчо войвода“ 150 зрители Главен съдия: Никола Петров

Жълти картони: 77 Наплатанов (52′), 13 Аджов (65′), 18 Лукас (81′), 10 Кавалканте (85′) – „Оборище“ (Панагюрище)