„Марица“ победи в последния си мач на Коматево

ФК „Марица“ (Пд) – ФК „Локомотив“ (ГО) 3:1

2:0 С.Щерев (69′)

2:1 Д.Христов (76′)

3:1 Р.Игнатов (89′)

Спортен комплекс „Ботев 1912“ – Коматево – 200 зрители

Локомотив (Горна Оряховица) продължава колебливото си представяне във Втора лига. В двубой от 11-ия кръг на Спортен комплекс „Ботев 1912“ – Коматево играчите на Александър Димитров загубиха с 3:1 от домакина ФК „Марица“ (Пловдив). Вратаря Ивайло Крушарски бе изгонен, след което на вратата застана капитанът Мариян Иванов.

„Марица“ откри резултата в 39-та минута с попадение на нападателя си Димитър Юруков. В 66-та минута вратарят на гостите Ивайло Крушарски извърши необмислен фаул на няколко метра извън наказателното поле и бе закономерно изгонен. Александър Димитров вече бе извършил трите си смени и на вратата застана капитанът Иванов. Той бе препариран от Свилен Щерев с красив изстрел от пряк свободния удар за 2:0 в полза на домакините. Деян Христов даде надежди на „железничарите“ с гол в 76-та минута, но в края на двубоя Рангел Игнатов сложи точка на спора с трети гол за Марица.

Локомотив ГО: Ивайло Крушарски, Кристиян Димитров, Ивайло Тодоров, Мариян Иванов (к), Мартин Николов, Петър Казаков (Владимир Мичев 57 мин.), Якуб Идризов, Павел Головодов (Аристоте Ндонгала 46 мин.), Бедри Рюстемов, Георги Чукалов (Антоний Балъков 46 мин.), Деян Христов

РЕЗЕРВИ: Кристиян Кацарев, Кевин Осеи, Владимир Мичев, Веселин Любомиров, Аристоте Ндонгала, Антоний Балъков, Димитър Байдаков.

Старши треньор: Александър Димитров

Жълти картони: Костадин Дяков – “Марица”; Кристиян Димитров, Антоний Балъков – “Локомотив” (ГО). Червени картони: Ивайло Крушарски – „Локомотив“ (ГО)

Главен съдия: Мартин Стоименов, Асистенти: 1 Димитър Димитров, 2 Пламен Ванков, Четвърти съдия: Димо Димов.