ПФК „Нефтохимик“ – ФК „Локомотив“ (ГО) 1:2

ПФК „Нефтохимик“ – Стоянов (43′), Чахов (44′), ФК „Локомотив“ (ГО) – Иванов (41′), Христов (54′)

ПФК „Нефтохимик“: 96 Славов, 20 Калев, 19 Тузаков, 89 Казалиев, 25 Стоянов, 8 Стаматов, 9 Янков (52′ 22 Кърмаджъ, – 83′ 10 Русев), 21 Филипов (75′ 25 Люй), 11 Личев, 16 Чахов, 23 Жеков (к)
Старши треньор: Благомир Митрев

ФК „Локомотив“ (Горна Оряховица): 1 Кацарев, 6 Казаков, 14 Тодоров, 26 Иванов (к), 2. Николов, 20 Идризов, 16 Мичев (87′ 93 Байдаков), 24 Ндонгала, 13 Любомиров (46’ 28 Осеи) 27. Чукалов (46’ 10 Рюстемов), 18 Христов
Старши треньор: Александър Димитров

Главен съдия: Николай Малджански, Асистенти: 1 Даниел Цолов, 2 Мартин Мачев Четвърти съдия: Ивелин Занев

Стадион “Градски” гр.Българово 100 зрители

Двубоят от XIII – ия кръг на Втора Професионална лига се игра на стадиона в град Българово при непрекъснат дъжд, тежък и силно наводнен терен.

Играта се водеше предимно в дясната част на терена. Гостите владееха топката през първата част повече от своя съперник. Любомиров и Идризов се опитаха да застрашат Славов, но ударите минаха покрай вратата. Домакините откриха резултата в 37-та минута, когато Личев изведе Стоянов сам срещу Кацарев и той вкара за 1:0.
През второто полувреме гостите започнаха да пресират съперника в централната част и атаките им ставаха много опасни. В 65-та минута Ндонгала центрира топката тя не бе добре изчистена от защитниците, капитанът Иванов стреля, но Славов изби в корнер. След неговото изпълнение отново Мариян Иванов стреля и след добавка изравни резултата.

Натисктът на Локомотив се увенча с успех. След като „железничарите“ пропуснаха доста положения за гол, логичното се случи в самия край на мача. Течеше 88-ата минута, когато Тодоров след страхотна атака навлезе мощно в наказателното поле стреля, стражът на „шейховете“ изби и в оформилото се меле най-съобразителен се оказа Ндонгала, който вкара за 1:2.