Литекс и Локо ГО с реми в последна проверка преди старта

ПФК “Литекс” – ФК “Локомотив” (ГО) 1:1

Голмайстори:

0:1 Деян Христов (19′)

1:1 Кристиян Тафраджийски (65′)

На градския стадион в град Ловеч “оранжевите” и “железничарите” завършиха наравно в последна контрола преди старта на първенството във Втора Професионална лига. Живко Желев и Александър Димитров започнаха с най-доброто, на което ще заложат най-вероятно и другата седмица в предстоящите им двубои.

Получи се един добър мач особено през първата му част. Футболистите на Александър Димитров пресираха съперника още в неговата половина и се понравиха с действията си. Домакините също сътвориха хубави неща на терена. В 19-та минута Деян Христов разстреля Вълков от границата на наказателното поле и изведе Локо ГО напред в резултата.

С пропуски за ловчанлии се отличиха Ганев и Кирев, а след удар на Търтов Александров се прояви с блестящо спасяване. В края на тази част Христов пропусна да удвои, а Любомиров нацели десния страничен стълб на вратата на домакините.

Второто полувреме и двамата наставници периодично пуснаха в игра всички футболисти от резервната скамейка. За гостите Рюстемов се отличи с два пропуска в началото на второто полувреме. След 60-та минута домакините имаха няколко възможности да отбележат гол. Точен за 1:1 бе Тафраджийски, който с глава вкара топката във вратата на Крушарски. Така двата отбора не се победиха и направиха хубава проверка преди старта на първенството. За двамата старши треньори пък контролата бе полезна, за да видят къде нещата не се получават.

ПФК “Литекс” Вълков, Минков, Ганев, П.Николов(к), Лясков, Христов, Петров, Кирев, М.Костов, Търтов, Тафраджийски

Резерви: Петров, Раденцов, Турицов, Симеонов, Писарев, Стоилов, Мицаков

Старши треньор: Живко Желев

ФК “Локомотив” (ГО) Александров, Димитров, М.Иванов (к), Казаков, Николов, Мичев, Любомиров, Идризов, Д.Христов, Колев, Вачев

Резерви: Крушарски, К.Осеи, Седрик Панио, Велков, Головодов, Рюстемов, Балъков, Кокен Коке, Андреев

Старши треньор: Александър Димитров