“Локомотив” ГО загуби от “Ботев” Гълъбово с 1:0

Футболистите на “Ботев” (Гълъбово) победиха “железничарите” от Горна Оряховица с 1:0 на своя стадион в двубой от XXI-ия кръг на ВПЛ. Мачът се игра при непрекъснат силен вятър, който затрудняваше действията на двата отбора.

В 20-та мин Веселин Любомиров стреля над вратата на домакините. Добре играещия Реджеб Халил се озова сам срещу Евгени Александров, но той спаси с крак. Течеше 23-та минута, когато една центрирана топка не бе изчистена добре от защитниците на “Локомотив” (ГО), най-съобразителен се оказа Абушев, който и не без помоща на силния вкара топката във вратата на гостите.

След гола на домакините отново с перфектна намеса Александров отрази удар на Абушев. Добра контра на Локо ГО, последва удар на Д.Христов в 40-та минута от крак на защитник топката се отклони в странично хвърляне.

Второто полувреме Локо ГО натисна, но не успя да стигне до гол. Възможности имаха Васев, Христов и Балъков. В 90-та минута вратарят Александров бе близо до гол, но удара му с глава мина на сантиметри от целта.

Второто полувреме домакините отправиха само един точен удар към вратата на гостите чрез Реджеб Халил, но той мина над вратата.