ФК „Черноморец“ (Балчик) – ФК „Локомотив” (ГО) 1:1

Горнооряховският „Локомотив” направи 1:1 в гостуването си на „Черноморец” (Балчик) в предпоследния кръг на първенството на Втора лига. Точката дава сигурност на „Локомотив”, който вече категорично се измъкна от зоната на изпадащите и си осигури оставането в професионалния футбол поне още една година.

Антоний Балъков отново се разписа за железничарите. С негов гол гостите поведоха в 16-та минута. Домакините изравниха чрез Мирчев в 53-та минута. Този резултат се запази до края. Той е напълно достатъчен „Локо” да се откъсне от последната четворка, която ще изпадне след края на първенството. Горнооряховчни спокойно ще чакат последния мач с „Несебър” на своя стадион.

Кръг преди края на първенството ситуацията в групата още е завързана и на дъното, и в челото. За последното място при изпадащите ще спорят докрая „Оборище” и „Струмска слава”. В челото пък три отбора имат шанс да спечелят първото място и така да получат директна промоция в Първа лига.

И трите водачи постигнаха победи в 29-я кръг и кой ще излезе с едни гърди напред ще се реши съвсем накрая.

ФК “Локомотив” ГО: 14 Евгени Александров, 2 Мартин Николов, 15 Симеон Иванов, 26 Мариян Иванов (К), 6 Петър Казаков, 16 Владимир Мичев, 13 Веселин Любомиров, 27 Георги Чукалов, 66 Антоний Балъков, 18 Деян Христов, 10 Бедри Рюстемов

Резерви: 12 Ивайло Крушарски, 8 Георги Жеков, 19 Георги Колев, 28 Кевин Осеи, 77 Кокен Куроки, 17 Павел Головодов

Главен съдия: Стефан Павлов, Асистенти: 1 Станимир Илков, 2 Васил Шавов

Четвърти съдия: Ивелин Занев