“Локо ” (ГО) победи “Спартак” преди старта на новия сезон

Отборът на ФК “Локомотив” (ГО) победи “Спартак” (Плевен) в последната проверка преди старта на сезона във Втора лига. Преди началото на срещата “железничарите” представиха 21 футболисти за новия сезон. В началото на срещата нямаше опасности пред двете врати. Първото положение в мача дойде в 23’ мин., когато Тихомир Кънев засече центриране на Калчев, но топката премина встрани от вратата. В 30’ мин. удар на Ивайло Иванов от отбора на гостите беше спасен от Симеон Симеонов. Първото полувреме завърши при резултат 0:0.
През втората част на мача двамата старши треньори включиха в игра всички футболисти, включени в тимовия лист. „Локомотив” беше по-настоятелният отбор. Логичното се случи, когато в 60’ мин. Трифонов вкара топката във вратата на Георгиев за 1:0. Пет минути по-късно „Спартак” се опита да изравни, но Александров спаси удара на Ванков с глава. Срещата завърши при резултат 1:0.
В първия кръг на Втора лига “Локомотив” приема отбора на Монтана на 28.07.2018 г.

ФК “Локомотив” (Горна Оряховица): 33. Симеон Симеонов, 5. Димитър Калчев, 83. Иван Пенев, 15. Симеон Иванов, 2. Мартин Николов, 25. Йордан Петев, 8. Илия Карапетров, 18. Петър Чалъков, 10. Тихомир Кънев (к), 7. Здравко Жилов, 19. Георги Колев

Резерви: 14. Евгени Александров, 77. Мартин Сандов, 6. Тихомир Трифонов, 24. Кристиян Великов, 96. Кристиян Китов, 17. Бедри Рюстемов, 16. Даниел Йорданов, 21. 11. Красен Трифонов, 23. Явор Генчев

Старши треньор: Тодор Киселичков