“Локо” (ГО) бе на косъм от победата в дебюта на Киселичков

Отборът на ФК “Локомотив” (Г. Оряховица) бе на косъм от това да победи един от смятаните за фаворит отбор на ПФК “Монтана”. Иван Пенев откри резултата в края на първото полувреме, а в самия край на срещата Атанас Илиев изравни от дузпа.
Първи от центъра започнаха гостите. В началото на мача отборът на „Монтана” владееше повече топката. В 18’ мин. Тони Тасев стреля встрани от вратата на Александров. „Локомотив” натисна съперника си и в 24’ мин. Петър Чалъков стреля, но право в ръцете на Василев. Течеше 45’ мин., когато Красен Трифонов центрира в наказателното поле, а Иван Пенев успя да вкара избита топка от вратаря на гостите – 1:0. Сергей Георгиев се опита да възстанови равенството в края на първото полувреме, но Александров спаси. Първата част на мача завърши при резултат 1:0.
Втората част започна отново с натиск на гостите. В 47’ мин. Сергей Георгиев стреля над вратата на домакините. В 59’ мин. Красен Трифонов изчисти топката от гол линията след удар на Димитър Георгиев. 10 мин. по-късно „Локомотив” пропусна най-чистата си възможност в мача. Георги Колев центрира за Кънев, който стреля с глава, но Василев с върха на пръстите си изби. В 79’ мин. Евгени Александров на няколко пъти спаси удари, застрашаващи вратата му. Минута по-късно вратарят на домакините трябваше да се намесва още веднъж. В добавеното време на двубоя Кънев и Колев пропуснаха да се разпишат от изгодни ситуации. В самия край на даденото от главния съдия продължение Красен Трифонов получи червен картон заради игра с ръка. Гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар и Атанас Илиев не сбърка от бялата точка. Мачът завърши при резултат 1:1 и “Локомотив” (ГО) пропусна шанса да започне новия сезон с победа.

ФК “Локомотив” (Горна Оряховица): 14. Евгени Александров, 77. Мартин Сандов, 83. Иван Пенев, 15. Симеон Иванов, 6. Тихомир Трифонов, 11. Красен Трифонов (к), 18. Петър Чалъков, 8. Илия Карапетров (85’ , 17. Бедри Рюстемов), 96. Кристиян Китов  (77’ 25. Йордан Петев),  7. Здравко Жилов, (60’, 19. Георги Колев ), 10. Тихомир Кънев

Резерви: 33. Симеон Симеонов, 16. Даниел Йорданов, 25. Йордан Петев, 2. Мартин Николов, 17. Бедри Рюстемов, 5. Димитър Калчев, 19. Георги Колев

Главен съдия: Рюстем Карагерен, Асистенти: 1. Стефан Делчев, 2. Станимир Трифонов, Четвърти съдия: Петър Кузев