“Локомотив” не успя да победи “Добруджа” вкъщи

Отборът на ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица) записа трети пореден мач без победа след равенство 1:1 срещу ПФК “Добруджа” (Добрич). “Железничарите” поведоха в резултата след красив гол на Кристиян Китов. В добавеното време на двубоя Минчев изравни.

Домакините започнаха по-активно срещата, но първата опасност беше пред тяхната врата. Румен Николов от гостите стреля, ударът му мина много близо покрай вратата на Александров. Течеше 8-та минута, когато Кристиян Китов стреля от границата на пеналта, топката се удари в дясната странична греда и влезе за 1:0. Карапетров се озова в удобна стрелкова позиция, но от точката на дузпата стреля над вратата. Гостите можеха да отбележат попадение, но Николаев пропусна.

Второто полувреме започна с атаки на „железничарите” към вратат на „зелените”, а те от своя страна опасно контраатакуваха. Кънев пропусна възможността да отбележи втори гол, но вратарят Илиев спаси ударът му. Пет минути преди края на мача Карапетров след самостоятелна акция не можа да отбележи от чиста позиция. В последната минута от редовното време Минков се оказа най-съобразителен и изравни.

14. Евгени Александров, 77. Мартин Сандов, 83. Иван Пенев (73′ 15. Симеон Иванов), 6. Тихомир Трифонов, 11.  Красен Трифонов (к), 19. Георги Колев, 8. Илия Карапетров (88′ 25. Йордан Петев), 96. Кристиян Китов, 18. Петър Чалъков, 7. Здравко Жилов (46′ 2. Мартин Николов) 10. Тихомир Кънев

Резерви: 33. Симеон Симеонов, 2. Мартин Николов, 25. Йордан Петев, 5. Димитър Калчев, 15. Симеон Иванов, 17. Бедри Рюстемов, 24. Кристиян Великов