“Локомотив” записа първа победа във Втора лига след успех над “Поморие”

Отборът на “Локомотив” (Горна Оряховица) спечели домакинството си срещу коравия тим на ОФК “Поморие”. Играчите на Тодор Киселичков записаха първа победа в първенството след четири мача без успех. “Поморийци” пък регистрираха първо поражение.

Срещата започна равностойно. Играчите на двата отбора се опитваха да създават положения към двете врати. Петър Чалъков стреля опасно, но топката премина встрани от напречната греда. В 35’ мин. Мартин Сандов подаде за Тихомир Кънев, който напредна и откри резултата. Отново Кънев можеше да удвои за „Локо” с глава, но ударът му премина над вратата. Минута преди края на първото полувреме Петев се опита да застраши Тодоров, но стражът на гостите спаси. Домакините се оттеглиха на почивката с гол аванс.
През второто полувреме гостите оказаха натиск пред вратата на домакините. Християн Казаков изравни резултата, след като се оказа сам срещу вратаря. В 51’ мин. Йордан Петев финтира няколко играчи на „Поморие” и изведе „железничарите” отново в резултата. Кристиян Китов вкара за 3:1 с красив удар. „Поморийци” върнаха един гол, дело на Живко Петков. Минута преди края на срещата удар на Красен Трифонов бе спасен от Тодоров. Мачът завърши с победа на “железничарите”.

ФК “Локомотив” (Горна Оряховица): 33. Симеон Симеонов, 77. Мартин Сандов, 83. Иван Пенев, 6. Тихомир Трифонов, 11. Красен Трифонов (к), 25. Йордан Петев (68’ 5. Димитър Калчев), 10. Тихомир Кънев, 4. Иво Харизанов, 18. Петър Чалъков (46’ 96. Кристиян Китов), 17. Георги Колев (90’ 15. Симеон Иванов), 2. Мартин Николов

Резерви: 14. Евгени Александров, 5. Димитър Калчев, 16. Даниел Йорданов, 96. Кристиян Китов, 99. Мартин Димитров, 15. Симеон Иванов, 24. Кристиян Великов