Киселичков: “Много съм щастлив, че момчетата се вложиха”

“Железничарите” записаха първа победа от новия сезон на Втора Професионална лига в домакинството си срещу коравия тим на ОФК “Поморие”. В двубоя паднаха пет гола и въпреки многото кадрови проблеми футболистите на Тодор Киселичков записаха трите точки в актива си.

“Получи се един труден, оспорван и интересен мач. Много важна победа за нас, защото от психологическа гледна точка имахме нужда от нея.

Много съм щастлив, че момчетата се вложиха, играха мъжки и спечелиха. Видяхме пет попадения в двубоя, но нашите футболисти отбелязаха три гола, хубави, красиви.

Доволен съм, след 3:2 нямаше опасности към нашата врата, като мога да отбележа, че в края пропуснахме да отбележим още на два пъти.

Честитя победата на момчетата на феновете и на всички обичащи футбола в Горна Оряховица!” – завърши старши треньорът Тодор Киселичков.

Започналият като титуляр полузащитник Йордан Петев, отбелязал много красив гол за 2:1 сподели своето мнение за срещата:

“Според мен ние бяхме по добрият отбор на терена. Играхме по-агресивно, търсехме и искахме повече победата.

Поведохме към края на първото полувреме, но за нещастие в началото на втората част допуснахме изравняване след злощастен рикошет в крака на наш футболист.

Показахме характер, мъжество, играхме като отбор и отбелязахме още два гола. Победихме заслужено, всички сме много доволни и мисля, че занапред ще имаме още много победи и поводи за радост!” – каза Йордан Петев.

В следващия шести кръг от първенството на Втора Професионална лига футболистите на ОФК “Локомотив” ГО гостуват на “Арда” в град Кърджали. Двубоят ще се изиграе на 03.09.2018 година (понеделник) от 17:30 часа.