“Локо” (ГО) загуби от “Арда” в последния мач от кръга

“Локомотив” (Горна Оряховица) загуби с 3:0 гостуването си на “Арда” (Кърджали). И трите гола за домакините паднаха през второто полувреме – Димитър Макриев отбеляза два гола (първият от които бе от дузпа), а Венцислав Бенгюзов с красиво попадение направи резултата за “Арда” класически.

В началото на двубоя и двата отбора играха равностойно. Първата опасност бе пред вратата на домакините. След заучено положение Кристиян Китов подаде към Мартин Сандов. Топката не бе добре изчистена добре от защитниците на “Арда” и това позволи на Красен Трифонов да отправи удар, но топката мина над вратата. Арда пък се опита да отвърне на удара, но Мартин Николов попречи на Марчев да открие резултата. Минути по-късно Марчев изведе Венцислав Христов сам срещу вратаря, но Симеонов се намеси блестящо. Младият вратар се отличи с още една страхотна намеса, след като спаси удара на Макриев.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. В 65′ мин. Мартин Николов задържа Христов в наказателното поле. Съдията Георги Гинчев отсъди 11-метров наказателен удар, а Макриев не сбърка от бялата точка и откри резултата. Отново грешка на гостите бе наказана и Макриев отбеляза втория си гол в мача. Бенгюзов оформи крайното 3:0 с красиво попадение във вратата на “железничарите”.

“Грешките дойдоха след 70-ата минута. Направихме една излишна дузпа, която доведе до отбелязването на първия гол. След това направихме грешка при изнасянето на топката, която доведе до втори гол. Това е футболът. Нормално е футболистите да грешат, те са хора. В първите минути биехме Арда по-високо. Дори бих казал, че през първото полувреме играхме по-агресивно. Мислехме, че това ще ни донесе успех. Не е имало много свободни пространства за Арда. В един момент си мислех, че трудно ще ни вкарат гол. Няма какво да се заблуждаваме, Арда са добър отбор. В много от мачовете заслужавахме победи, но все не ни достигаше нещо.” – коментира старши треньорът на “Локомотив” Тодор Киселичков

В следващият кръг “Арда” (Кърджали) гостува в София на “Локомотив”, а “Локо” (ГО) приема “Ботев” (Гълъбово).

ОФК “Локомотив (Горна Оряховица): 33. Симеон Симеонов, 77. Мартин Сандов, 18. Петър Чалъков, 10. Тихомир Кънев, 6. Тихомир Трифонов, 2. Мартин Николов (89′ 5. Димитър Калчев), 96. Кристиян Китов, 11. Красен Трифонов (К) (89′ 99. Мартин Димитров), 25. Йордан Петев (69′ 17. Георги Колев), 4. Иво Харизанов, 83. Иван Пенев

Резерви: 14. Евгени Александров, 5. Димитър Калчев, 15. Симеон Иванов, 99. Мартин Димитров, 17. Георги Колев, 24. Кристиан Великов

Старши треньор: Тодор Киселичков