“Локо” (ГО) победи “Дунав” в мач със седем гола

ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица) победи отбора на “Дунав” с 4:3 в контрола, изиграна на стадион “Локомотив” в железничарския град. И двата отбора сътвориха голово шоу, като вкараха общо седем гола. Новите попълнения в състава на “черно-белите” Ивайло Тодоров и Димитър Юруков започнаха в стартовите единадесет и допринесоха за победата на “Локо”.

“Железничарите” излязоха в схема 4-1-4-1. На вратата застана младият Симеонов. Двойка централни защитници бяха Иванов и Пенев, а като крайни защитници започнаха Сандов и Калчев. Кристиян Китов играеше ролята на дефанзивен халф. Като полузащитници действаха Тодоров и Чалъков. На двата фланга застанаха Юруков и капитанът Трифонов, а централен нападател беше Колев.

Домакините започнаха първи от центъра и още първата им атака се увенча с гол, след като Ивайло Тодоров засече центриране на Димитър Юруков с глава. Георги Колев и Петър Чалъков пропуснаха да увеличат преднината на „железничарите”. Русенци изравниха резултата, след като Божидар Васев подаде към Александров и той отбеляза красив гол. Н’Диайе стреля с глава, но топката премина встрани от напречната греда. „Локомотив” можеше отново да поведе в резултата, но противников играч се намеси при изстрела на Колев. В 41’ домакините имаха правото да изпълнят дузпа заради нарушение в наказателното поле срещу Тодоров, но Красен Трифонов нацели лявата греда. Първото полувреме завърши при равен резултат.

През второто полувреме и двамата старши треньори пуснаха в игра всички футболисти, включени в тимовия лист. В 50’ мин. „Дунав” направи пълен обрат благодарение на Коконов. Пехливанов утрои след грешка в отбраната на домакините. В 58’ мин. Ивайло Тодоров подаде към Георги Колев, който бе изведен сам срещу вратаря и намали преднината на гостите. Тодоров изравни с красиво попадение на празна врата. Преслав Петров застраши вратата на Симеонов, но младият страж спаси с крак. Юношата на „Локо” (ГО) Кристиян Великов се пребори и отбеляза четвъртия гол за „черно-белите” в двубоя. Минута преди края на срещата Петев можеше да вкара за 5:3, но топката премина встрани от вратата. Мачът завърши с победа за „Локомотив”.