“Локомотив” загуби от “Ботев” (Гълъбово) след обрат

“Локомотив” (Горна Оряховица) загуби домакинството си на “Ботев” (Гълъбово) и записа четвърта загуба в актива си. Красен Трифонов отбеляза гол в края на полувремето, а в средата на втората част гостите обърнаха “железничарите” за пет минути с голове на Абушев и Щерев.

Тодор Киселичков извърши две промени след контролата с “Дунав”. На вратата застана Симеонов, а пред него вместо Иван Пенев, с Иванов си партнира с Тихомир Трифонов в сърцето на отбраната. От двата края застанаха Сандов и Харизанов вместо Калчев. Пред защитата започна Китов, а Чалъков и Тодоров бяха в средата на халфовата линия. На двата фланга бяха Красен Трифонов и Юруков. Атаката бе водена от Колев.

Мачът започна с минута мълчание в памет на четиримата загинали фуболисти на ОФК „Павликени” – Димитър Кушев, Георги Вълчев, Ивелин Ивов и Генчо Стефанов.

“Локомотив” се опита да се противопостави на съперника си,  започна по-агресивно срещата и желаеше победата. След четвърт час игра Чалъков стреля опасно към вратата на гостите, но Пламен Колев спаси. „Локомотив” владееше повече топката, а футболистите на „Ботев” (Гълъбово) не създадоха опасности към вратата на домакините. В края на полувремето Юруков се освободи от двама футболисти на гостите, подаде към Тодоров, който намери Трифонов и той вкара коженото кълбо във вратата за 1:0. Домакините се оттеглиха на почивката с гол аванс.
Второто полувреме започна с натиск на гостите. Мартин Сандов стреля, но топката премина встрани от напречната греда. В 74’ мин. Рангел Абушев засече центриране с глава 1:1. Три минути по-късно „Ботев” (Гълъбово) сътвори пълен обрат, след като Щерев се откъсна от защитата на домакините и вкара за 1:2. Гостите победиха в този мач, а “Локо” регистрира четвърта загуба.