“Локо” (ГО) посвети победата на Киселичков

ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица) надигра “Кариана” в с. Ерден с 2:0 и спря победната серия на Веселин Великов. Тодоров откри с глава в 10′ мин., а в края на двубоя Кънев удвои за гостите. “Железничарите” посвещават победата на бившия старши треньор на отбора Тодор Киселичков.

Марин Байчев изведе “Локомотив” в този мач. Между гредите застана младият Симеонов. Пред него започнаха Тихомир Трифонов и Пенев, а в края на защитата действаха Харизанов и Николов. Тодоров играеше ролята на дефанзифен халф, а в средата бяха Чалъков и Петев. На двата фланга играха Красен Трифонов и Сандов. Атаката бе водена от Юруков.

Гостите откриха резултата в 10′ мин. Красен Трифонов центрира от фаул отдясно, а Тодоров засече топката с глава и откри резултата – 1:0 за “Локо”. “Железничарите” се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Малко след началото на втората част на мача Марин Байчев бе принуден да извърши смяна – поради лошия терен Харизанов се контузи и бе заменен от Тихомир Кънев. От щаба на “Локомотив” се съмняват за счупена костица на глезена.

В 70′ мин. домакините имаха възможност да изравнят, но топката се удари в напречната греда.

Димитър Юруков бе препънат от вратаря Станев. Гостите имаха претенции за дузпа и червен картон, но съдията реши, че не трябва да бъде отсъден 11-метров наказателен удар.

В самия край на срещата Тихомир Кънев се озова сам срещу вратаря. Нападателят на “черно-белите” не сбърка, вкара топката в мрежата и удвои за гостите.

С голям принос за победата бе вратарят на “Локомотив” Симеон Симеонов, като се отличи с няколко добри намеси.

Така “Локо” (ГО) записа втора победа в шампионата след две поредни поражения. Кариана регистрира първо поражение под ръководството на новия старши треньор Веселин Великов.