Дузпи изхвърлиха “Локо” (ГО) от Купата на България

“Локомотив” (Г. Оряховица) загуби от “Дунав” (Русе) в шестнадесеттинафинален мач от турнира за Купата на България. Станоев откри от спорно отсъдена дузпа, а в началото на второто полувреме Юруков изравни. След равенство и продължения се стигна до дузпи, като се изпълниха 25 11-метрови наказателни удара. “Дунав” се класира в следващия кръг на надпревата.

Марин Байчев направи няколко промени от мача с “Кариана”. Под рамката на вратата застана Симеонов, а пред него действаха Пенев, който изведе “Локо” с капитанската лента в този мач и Тихомир Трифонов. Като крайни защитници започнаха Калчев и Николов. На позицията дефанзивен полузащитник игра Тодоров. В средата бяха Китов и Петев, а на двата фланга застанаха Колев и Сандов. Атаката бе водена от Юруков.

Първи от центъра започнаха гостите. В 1’ мин. Симеонов спаси силен удар на Пехливанов. В средата на първата част Ковачев стреля, но встрани от напречната греда. В 39’ мин. съдията Никола Петров отсъди спорна дузпа в полза на „Дунав” заради нарушение на Тихомир Трифонов срещу Глаусио Силва. Домакините не бяха доволни от решението и съдията изгони старши треньора Марин Байчев и раздаде няколко картона на играчите в червено-черни екипи. Красимир Станоев не сбърка от бялата точка и откри резултата. Гостите се оттеглиха на почивката с гол аванс.

В края на полувремето Симеонов отново отрази удар с глава на Светослав Ковачев.
В началото на втората част Юруков изравни с хубав удар от дъгата на пеналта изравни резултата. И двата отбора се опитаха да вкарат втори гол, но играта беше предимно на фланговете. В последната минута на мача Симеонов изби две опасни голови положения и резултатът остана равен.
„Локомотив” и „Дунав” трябваще да играят продължения. По-настоятелни през първото продължение бяха домакините. Китов и Чалъков пропуснаха да се разпишат. Симеонов отново със страхотно спасяване опази вратата на „Локомотив”. Резултатът остана непроменен.
През второто продължение нямаше опастност към двете врати и се стигна до дузпи. „Дунав” продължи в турнира, но „Локомотив” игра добре и можеше да победи.

На “железничарите” им предстои труден мач с отбора на Струмска слава на стадион “Локомотив”. Срещата е на 1 октомври (понеделник) от  17:30 часа.