Евгени Александров донесе трите точки на “Локомотив”

Блестящ Евгени Александров помогна на “Локомотив” (Горна Оряховица) да затвърди серията си от добри игри. “Железничарите” удариха силния отбор на ПФК “Литекс” с гол на Мартин Николов. В 30′ мин. Александров спаси дузпа и запази нулевото равенство на почивката. Вратарят на “черно-белите” се отличи също така с някои добри намеси.

Старши треньорът Марин Байчев заложи на същите футболисти от мача със “Струмска слава”. Под рамката на вратата застана Александров. Пред него в сърцето на отбраната действаха Пенев и Тихомир Трифонов, а в края на защитата започнаха Калчев и Николов. Тодоров игра ролята на дефанзивен полузащитник, а в средата на халфовата линия бяха Чалъков и Петев. На двата фланга започнаха Красен Трифонов и  Сандов. Атаката бе водена от Юруков. Схемата на игра беше 4-1-4-1.

Двубоят започна доста спокойно, като първата заплаха създадоха “оранжевите” в 20-минута. Бонев се озова сам срещу вратарят на гостите, но топката му дойде доста дълга и не бе трудно на Александров да спаси.

В 30-та минута съдията отсъди доста спорна дузпа след, като централният нападател на домакините се блъсна в Мартин Николов. Зад топката застана Капитанов удар по въздуха в десния горен ъгъл, но Евгени Александров спаси удара блестящо.

Втората част започна с игра предимно в централната част на терена. Течеше 60-та минута след корнер топката попадна в защитника на “железничарите” Мартин Николов и той от около 28 метра шутира, топката рикушира, излъга вратарят Петров и влезе за 0:1.

84-та минута на срещата Турицов след меле и карамбол пред вратата на гостите от Горна Оряховица пропусна да изравни.

Четири минути по-късно Пламен Николов изстреля много силна топка, но отново стражът на “черно-белите” играли в червено-черно в този двубой спаси 100 процентово попадение.

В края на мача Юруков пропусна да вкара втори гол за гостите.

Така временният тандем Марин Байчев, Биян Саид записа трета поредна победа от първенството на Втора Професионална лига, след отличен Евгени Александров на вратата.

Отборът на ОФК “Локомотив” (Г.Оряховица) бе подкрепян от над 100 гостуващи фенове.