“Локо” (ГО) излъга “Арда” в контрола

Отборите на ПФК “Арда” 1927 (Кърджали) и ОФК “Локомотив”(Г.Оряховица) използваха паузата от първенството и изиграха контрола на градския стадион в град Мъглиж.

“Железничарите” победиха с 1:0, като единственото попадение падна в 80′ мин., когато Илия Карапетров вкара от фаул.

Старши треньорът Марин Байчев даде почивка на контузените Красен Трифонов, Ивайло Тодоров и Тихомир Трифонов. “Локомотив” започна в схема 4-4-2. Под рамката на вратата застана Александров. Пред него в сърцето на отбраната започнаха Пенев и Иванов, а в двата края на защитната линия бяха Калчев и Николов. В средата играха Китов и Чалъков, а на двата фланга започнаха Сандов и Колев. Кънев и Юруков водеха атаката.

През първата част на срещата момчетата на Стойчо Стоев имаха леко надмощие над съперника.

В 15-та минута Тихомир Кънев открадна една изритана топка напредна към наказателното на съперника, при последвалото единоборство нападателят имаше претенции за дузпа. В последвалата атака към вратата на “железничарите” Венцислав Бенгюзов след разбъркване в наказателното поле отправи опасен удар, но Евгени Александров спаси.

Малко по-късно Митко Плахов също застраши противниковата врата, вратарят на “Локо” (ГО) отрази ударът му. В 31-та минута Димитър Макриев бе изведен в добра позиция, но ударът му мина покрай левия страничен стълб.

Десет минути преди края на първото полувреме Георги Колев напредна отляво центрира към Тихомир Кънев той стреля, но вратарят Ганев изби топката в ъглов удар.

След почивката двамата старши треньори дадоха шанс на резервите да вземат участие в контролата.

В 55-та минута Венцислав Бенгюзов шутира от около 25 метра, но Симеон Симеонов спаси и опази вратата си от попадение. Младият страж се намеси много добре в още три опасни ситуации през това второ полувреме.

Течеше 80-та минута, когато Йордан Петев елиминира трима противници и беше спънат на границата на наказателното поле. Съдията отсъди пряк свободен удар.

Зад топката застана възстановеният от контузия Илия Карапетров. Последва удар по земя и топката влезе във вратарския ъгъл за 0:1.

Така контролната среща завърши с победа на “Локо” (ГО). В предстоящия XII кръг на Втора Професионална лига ОФК “Локомотив” (Г.Оряховица) приема ОФК “Пирин” (Благоевград).