“Локомотив” (ГО) загуби от “ЦСКА” 1948 след скандално съдийство

“Локомотив” (Горна Оряховица) загуби от отбора на ФК ЦСКА 1948 (София) с 0:1. Голът бе дело на Андон Гущеров и падна в 21′ мин. В 90′ мин. Диков пропусна дузпа, като стреля в горния стълб на вратата.

Главният съдия на двубоя Стефан Павлов не отсъди дузпа за отбора на “Локомотив” в средата на първата част заради нарушение срещу Красен Трифонов в наказателното поле. Съдийската бригада допуснаха куп грешки, които повлияха на крайния резултат на срещата.

Срещата започна с лек натиск на домакините. Първата възможност се откри пред отбора на ЦСКА. Гущеров засече центриране с глава, но право в ръцете на Александров. „Локомотив” се опита да отвърне на удара. Сандов и Калчев с добра комбинация, като втория центрира към Красен Трифонов, но Вълков улови. Домакините имаха претенции за дузпа заради нарушение срещу Трифонов в наказателното поле, но главният съдия не отсъди 11-метров наказателен удар. В 21’ мин. Гущеров се оказа най-съобразителен в мелето и откри резултата. Футболистите на „Локо” претендираха гола да бъде отменен заради засада, но попадението бе зачетено. В средата на полувремето Гущеров опита късмета си от пряк свободен удар, но топката мина встрани от вратата. Четвърт час преди края на първата част „железничарите” натиснаха съперника си. Трифонов стреля право в ръцете на Вълков, а Петев застраши вратата на гостите с удар от въздуха. Най-чистото положение преди почивката дойде от неразбирателство между вратаря и защитниците на „армейците”. Юруков открадна топката, но изстрелът му се отби в лявата греда. Последва добавка, но играч на гостите изчисти топката от гол линията. Николов и Юруков пропуснаха да се разпишат.

ЦСКА започнаха с лек превес през втората част. Диков удари греда, а при добавката на Димов топката бе изчистена от гол линията. В 53’ мин. Александров спаси удар на Гущеров. Домакините отново претендираха за дузпа след игра с ръка на футболист в червено, но Павлов остави играта да продължи. Стражът на „железничарите” се отличи с още няколко намеси. В 80’ мин. Иван Пенев се размина с топката и не успя да я засече във вратата на гостите. В самия край на срещата главният съдия отсъди много спорна дузпа в полза на „армейците”. Зад топката застана Диков, който пропусна. След края на мача феновете на Локо се разбунтуваха заради лошото съдийство.

ФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Александров, Сандов, Иванов, Пенев, Николов, Тодоров, Чалъков, Петев (73’ Карапетров), К. Трифонов (к), Калчев (59 Кънев) , Юруков (80’ Колев)

Резерви: Симеонов, Кънев, Т. Трифонов, Китов, Колев, Карапетров, Димитров