“Локо” (ГО) загуби от софийския “Локомотив”

Горнооряховският “Локомотив” загуби железничарското дерби на Втора Професионална лига срещу “Локомотив” (София) на Втора Професионална лига. Станкев откри в началото на мача от дузпа, а Васев удвои в 54′ мин.

Домакините започнаха по-силно двубоя и още в началото Мартин Николов центрира много опасно под гредата, но Любенов изби. В 9’ мин. съдия Владимир Вълков отсъди много спорна дузпа заради нарушение срещу Романов. Станкев не сбърка от бялата точка и откри резултата. Домакините също получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Тодоров, но Любенов отрази. Отново Тодоров и Петев пропуснаха да изравнят резултата с глава, но вратарят на „Локо” (София) хвана и двата удара.
През второто полувреме Локо София надделяха над своя противник. В началото Калайджийски пропусна да се разпише. В 54’ мин. Васев удвои за гостите след чудесна атака. Васев просто трябваше да добави топката пред опразнената врата. Кънев опита да изненада Любенов, но ударът беше право в ръцете му. В последния четвърт час на срещата Романов се опита да направи 3:0 на няколко пъти, но ударите му преминаха над вратата. Мачът завърши с победа за „железничарите” от „Надежда”, а „горнооряховчани” продължават с лошата серия от четири поредни загуби.

ОФК “Локомотив” (ГО): Александров, Сандов, Пенев, Т. Трифонов, Калчев (46’ Карапетров), Николов, Петев, Тодоров, Чалъков (46’ Кънев), К. Трифонов (к), Юруков (74’ Колев)

Резерви: Симеонов, Йорданов, Иванов, Китов, Карапетров, Кънев, Колев