“Локо” (ГО) измъкна трите точки от “Черноморец” (Балчик) в края

“Локомотив” (Г.Оряховица) прекрати лошата си серия с победа срещу “Черноморец” (Балчик). “Черноморец” поведоха 55′ мин. с гол на Цветан Илиев. Димитър Юруков изравни в 63′ мин. Иван Пенев оформи крайното 1:2 в 90’+5 мин.

Благодарение на тази победа “железничарите” се изкачиха на 10-то място в класирането на Втора Професионална лига.

Преди началото на мача започналият като титуляр Петър Чалъков получи контузия на загрявката и треньорският щаб го замени с юношата на клуба Мартин Димитров, който записа дебют в стартовите единадесет.

Домакините владееха повече топката в началото на мача. Мартин Николов бе изведен сам срещу вратаря, но Христов спаси. В края на полувремето Карапетров стреля под гредата, но стражът на “Черноморец” изби в корнер. Първата част завърши при нулево равенство.

Домакините от Балчик започнаха по-агресивно второто полувреме. След разбъркване в наказателното поле на гостите най-съобразителен се оказа Илиев, който с диагонален удар добави избита от Александров топка. Димитър Юруков възстанови равенството след хубав удар с глава, който не остави шанс на вратаря. Евгени Александров се отличи с добра намеса. В 88′ мин. Тодор Паланков брутално фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Юруков и получи директен червен картон.  В герой за “железничарите” се превърна Иван Пенев, който получи центриране от Красен Трифонов и засече топката с глава в левия ъгъл на вратаря. Мачът завърши с победа за гостите.

“Локомотив” гостува на 30.11.2018 г. на коравия отбор на ПФК “Монтана” от 16:00. Срещата ще се проведе на ст. “Огоста” – гр. Монтана.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Александров, Николов, Иванов, Пенев, Т. Трифонов, Тодоров, Карапетров (80′ Колев), Димитров (46′ К. Трифонов), Калчев (46′ Сандов), Юруков, Кънев (к)