“Локо” (ГО) завърши годината с победа

Отборът на ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица) победи дублиращия тим на ПФК “Лудогорец” (Разград) с 1:0 в последния официален мач за годината. Единственото попадение бе дело на Кънев, който в 30′ мин. отбеляза от границата на пеналта.

В последния си мач начело на “Локомотив” Марин Байчев заложи на схема 4-2-3-1. На вратата застана Александров. На двата края започнаха Николов и Сандов, а в средата на отбраната действаха Пенев и Симеон Иванов. В халфовата линия играха Юруков, Тодоров и Т. Трифонов. На двата фланга започнаха Калчев и юношата на клуба Мартин Димитров. Тихомир Кънев застана на върха на атаката.

В първите пет минути двубоят беше напрегнат и за двата отбора. Пенев стреля с глава, но в аут. Брандао можеше да отбележи в 4’ мин., като получи пас от Денислав Александров, но топката мина над вратата. Евгени Александров спаси удар на Брандао. Гостите владееха предимно топката. В 30’ мин. „Локомотив” откри резултата. Тихомир Трифонов открадна топка от играч в зелено, напредна и подаде на Сандов. Той със залъгващо движение подаде към свободния Кънев, който с прецизен удар не остави никакви шансове на В. Симеонов. Отново Кънев можеше да вкара, но ударът му беше прекалено слаб и вратарят на гостите спаси. В 44’ мин. топката като по чудо не влезе във вратата на домакините. Евгени Александров не се беше разбрал със защитниците, но коженото кълбо излезе и последва ъглов удар за „младите орли”. Домакините се оттеглиха на почивката с гол аванс.
През втората част Евгени Александров спаси най-чистите положения в мача – удари на Дост и  Д. Александров. В 71’ мин. Янков излезе сам срещу вратаря, но топката премина встрани от вратата. В 83’ мин. отново Александров спаси удар на Янков. В края на мача Климентов стреля с глава, но над напречната греда. Мачът завърши с победа за „железничарите”, които са вече на 9-то място в класирането с 20 точки.

ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица): Александров, Сандов, Пенев, Т. Трифонов, Калчев (46’ Карапетров), С. Иванов, Николов, Димитров (46’ К. Трифонов), Тодоров, Кънев (к), Юруков (75’ Петев)