“Локомотив” (ГО) загуби от пловдивските смърфове в контрола

На стадион “Локомотив” в град Пловдив изигра контролен мач между “смърфовете” от Пловдив и “железничарите” от Горна Оряховица.
Домакините спечелиха с 2:0, головете паднаха във 2-та и 39-та минути и бяха дело на Ален Ожболт и Мохамед Айдара.
В този мач футболистите на Красимир Мечев играха значително по-добре и имаха своите шансове да отбележат попадения, но не успяха, като с пропуски се отличиха Димитър Юруков, Иван Петков, Стивън Славков, Иван Пенев и Александър Попов.
Резултатът бе открит още във 2-т аминута от Ален Ожболт след пробив отляво на Момчил Цветанов и суетене в отбраната на гостите. “Локомотив” (ГО) можеше две минути по-късно да изравни резултата чрез Димитър Юруков, който навлезе в наказателното поле на домакините подаде към Иван Колев. Той стреля, но Луков спаси ударът му.
Бирсент Карагерен в 15-та минута отправи удар към вратата на Банков, но топката мина над напречната греда.
Отново Юруков имаше шанс да запише името си сред голмайсторите, като излезе се сам срещу Луков, но не успя. Карагерен залъга няколко защитници на “Локо” (ГО) в наказателното поле шутира и Николай Банков изби удара му.
В 39-та минута на срещата Мохамед Айдара овладя топката подаде към Цветанов, а той му върна топката около точката на дузпата и Айдара не сгреши за 2:0.

През втората част на проверката Бруно Акрапович и Красимир Мечев поетапно включиха в игра всички футболисти записани в тимовете листи на двата отбора.
В началото на второто полувреме Анте Аралица отправи силен удар по посока вратата на Евгени Александров в аут. Гостите получиха в 60-та минута право дс изпълнят фаул зад топката застана Красен Трифонов, след шутът му към Пиргов топката попадна у Славков той не сполучи, а изстрелът на Иван Пенев се удари в страничния стълб.
В самия край на мача новото попълнение сред “железничарите” от Горна Оряховица Александър Попов можеше да вкара гол стреля, но топката премина в страни от целта.
Последната опасност в тази проверка беше на сметката на “Локо” (Пд). Асен Георгиев след пряк свободен удар на границата на наказателното поле не застраши Евгени Александров и той с вещина спаси неговия удар.
Следващата проверка за “железничарите” е на 23 януари 2019 година (сряда) от 14.30 срещу ПФК “Ботев” ( Пловдив) на стадиона в квартал Коматево.

ОФК “Локомотив” (ГО): Николай Банков, Мартин Сандов, Мартин Николов, Иван Пенев (к), Михайл Минков, Жак Пехливанов, Стивън Славков, Димитър Юруков, Тони Иванов, Кристиян Китов, Иван Колев
Резерви: Евгени Александров, Денис Цолев, Даниел Йорданов, Александър Попов, Веселин Васев, Красен Трифонов, Тихомир Трифонов, Мартин Димитров, Максимилиян Велков
Старши треньор: Красимир Мечев