“Локо” загуби от “Ботев” (Пд) в контрола

ОФК “Локомотив” (ГО) изигра третата си контролна среща в подготовката си за пролетния полусезон  от първенството на Втора лига. Двубоят се игра на базата на ПФК “Ботев” (Пловдив) в Коматево.

“Железничарите” отстъпиха с 2:0, създадоха доста положения за гол, но липсата на късмет ги лиши от попадения.

Първото изпитание за капитанът в този мач Евгени Александров дойде в 17-та минута, когато той изби силен удар на Тодор Неделев. Жак Пехливанов можеше да отбележи красив гол, но топката мина над напречната греда на домакините.
Футболистите на “Локо” (ГО) организираха атака към вратата на “канарчетата”, но загубиха топката. След грешка в защитата, Карачанаков подаде с пета към Антонио Вутов и той с мощен удар под гредата откри резултата в 21-та минута.
След попадението Мартин Николов напредна към центъра подаде на Пехливанов, той на Колев, който стреля, но Кайзер изби в корнер. При изпълнението му отляво топката попадна в Михайл Минков, но ударът му с глава премина отново над гредата. В 33-та минута Иван Колев пропусна да се разпише с глава от малкото наказателно поле. Тодор Неделев стреля от центъра, но Евгени Александров без притеснение спаси топовния шут на капитана на “Ботев” (Пловдив).

Началото на второто полувреме “железничарите” можеха да изравнят чрез централния нападател Иван Колев, но ударът бе избит от стража на “Ботев”, а при последвалата добавка топката бе изчистена от защитник на “жълто-черните”.
В 58-та минута отново Иван Колев не успя да се разпише от удобна позиция. Двамата старши треньори Николай Киров и Красимир Мечев пуснаха в игра през втората част поетапно всички резервни футболист.
При една ситуация в наказателното поле на гостите от Горна Оряховица Тихомир Трифонов игра за топката, но реферът прецени, че е фаулирал противников футболист и отсъди дузпа. Точен от бялата точка беше Тодор Неделев в 62-та минута.

При резултат 2:0 за домакините приключи контролната среща. Следващата проверка на футболистите на Красимир Мечев е на 25.01.2019 г. (петък) срещу дублиращия тим на ПФК “Лудогорец” в Разград от 14.30 часа.

Стартов състав ОФК “Локомотив” (ГО): Е. Александров (к), М. Сандов, М. Николов, Т. Трифонов, М. Минков, Ж. Пехливанов, С. Славков, Ал. Попов, Т. Иванов, И. Колев, Д. Юруков
Резерви: Х. Славов, С. Андреев, К. Китов, И. Пенев, М. Димитров, Арам Адамян, Ф. Ангелов
Старши треньор: Красимир Мечев