“Локо” (ГО) загуби от “Лудогорец” с 3:0

“Локомотив” (ГО) премери сили в контрола с шампиона на България “Лудогорец’, мачът се игра на терена на Спортен център “Гнездо на орли” и беше генерална репетиция за старта на пролетния дял от шампионата в ПЛ.

Началните минути на срещата бяха за домакините, които владееха повече топката и атакуваха наказателното поле на Александров. В 9-та минута Вандерсон стреля, но топката мина над вратата. Футболистите на Красимир Мечев се бранеха добре и на свой ред се опитваха да създават опасни контраатаки, като при една такава в 22-та минута централния нападател Иван Колев стреля, но Пламен Илиев спаси.
Нова ситуация пред вратата на гостите имаше в 27-та минута чрез Лукоки, който озовал се сам срещу вратаря от точката на дузпата стреля в аут. Последва нов пропуск на Лукоки, като ударът му отново премина извън рамките на вратата на гостите.
В самия край на полувремето Вандерсон подаде към Кешерю и той, озовал се сам срещу Евгени Александров, не сгреши и откри резултата.

Второто полувреме картината на терена не се промени, като по-опитния и по-класен отбор този на “Лудогорец” владееше повече топката и атакуваше много опасно пред наказателното поле на Локо (ГО). Футболистите в “червено-черно” създадоха едно опасно положение пред Пламен Илиев още в началото на вторите 45 минути, Пенев проби отдясно и центрира към Юруков, но вратарят пресече паса с вещина.
Резултатът стана 2:0 в 54-та минута след асистенция на Форстър, Марселиньо пое топката и стреля незабавно, коженото кълбо се озова в горния десен ъгъл под гредата на Евгени Александров. Десет минути след попадението за домакините удар на Моци във вратата бе избит от Николов, който предотврати трето попадение. С нов пропуск се отличи Кешерю, ударът му попадна извън рамките на вратата.

В 73-та минута Михаил Минков проби отдясно, подаде на Попов. Той стреля, но Илиев спаси този удар. Десет минути преди края на срещата вратаря на “Локомотив” (ГО) спаси силен удар на Серкан Юсеин.
Третото попадение за “орлите” падна в 85-та минута след изпълнение на корнер отляво на Александров. Топката попадна в Моци, той стреля от воле, заелият добра позиция в малкото наказателно поле

Марселиньо отклони топката и тя влезе във вратата на гостите за 3:0.
На 15 февруари 2019 година от 17:30 часа ПФК “Лудогорец” гостува на ПФК “Верея” в Стара Загора в мач XXI кръг на Първа Лига. ОФК “Локомотив” (ГО) утре, на 09 февруари 2019 година, играе контрола с ФК “Загорец” (Нова Загора) от 13:00 часа на градския стадион в град Мъглиж, на 12 февруари 2019 година от 15:30 часа с ФК “Янтра” (Габрово) на стадион “Локомотив” в град Горна Оряховица и на 16 февруари 2019 година от 14:00 часа с “Локомотив” (София) на стадион “Локомотив в квартал “Надежда”.

ОФК “Локомотив” (ГО): Александров (к), Харизанов (46′ Чалъков), Пенев, Минков, Николов, Трифонов, Иванов, Пехливанов (61′ Златков), Славков, Колев (70′ Чукалов), Юруков (66′ Попов)

Резерви: Славов, Чалъков, Златков, Чукалов, Попов

Старши треньор: Красимир Мечев