“Локомотив” (ГО) започна новия полусезон с равенство

ОФК “Локомотив” (ГО) започна пролетния полусезон с равенство. Воденият от новия наставник Красимир Мечев тим на “железничарите” завърши 0:0 на стадион “Дружба” срещу последния в класирането ФК “Добруджа 1919” (Добрич). Двубоят се изигра при много екстремни атмосферни условия, заснежен терен, силен мразовит вятър и температура от минус 6 градуса. Домакините имаха шанс да отбележат попадение в 8-та минута след грешка на капитана на гостите Иван Пенев, който до края на мача игра безупречно и много вещо ръководи защитата на отбора. Георги Колев се озова сам срещу вратаря Евгени Александров, стреля, но топката мина встрани от вратата. В средата на полувремето Кристиян Димитров отправи удар от границата на наказателното поле, стражът на “червено-черните” спаси с вещина това положение. “Локомотив” (ГО) играеше много по-добре от своя съперник, който разчиташе повече на физическите единоборства и центрирания към наказателното поле. Тони Иванов можеше преди почивката да изведе своите напред в резултата, но шута му мина встрани от вратата на Стефано Кунчев. През втората част гостите стояха много по-добре на терена и бяха много по-свежи от своите опоненти, задържаха повече топката и атакуваха опасно към вратата на “добруджанци”. Най-чистото положение за “Локо” (ГО) беше в 65-та минута, когато Тони Иванов бе отлично изведен сам срещу Кунчев. Вратарят излезе на границата на наказателното поле и парира удара на нападателя. Топката се озова в Иван Колев и той я насочи към празната врата, но Михаил Венков я изби от голлинията. В 90-та минута старши треньорът на “Добруджа” Емил Велев беше изгонен, защото навлезе на терена и изрита топката. Трябва да се отбележи, че той много темпераментно, оспорваше почти всяко решение на съдийската бригада. Георги Давидов и помощниците му ръководеха мача авторитетно на трудния терен и неблагоприятните атмосферни условия.

“Доволен съм от момчетата, защото те се раздадоха на 100 процента, играха много мъжки и спазиха напълно тактическите указания на треньорския щаб. Условията бяха много трудни – заснежен терен, вятър и студ. Поздравявам футболистите за старанието и себераздаването. Специални благодарности на феновете, дошли да подкрепят отбора на старта на новия полусезон!” – сподели старши треньорът Красимир Мечев.

ОФК “Локомотив” (ГО): Александров, Сандов (90’ Ангелов), Пенев (к), Минков, Николов, Трифонов, Пехливанов (78’ Харизанов), Славков, Иванов (87’ Златков), Юруков, Колев

Резерви: Славов, Харизанов, Фиданин, Попов, Ангелов, Златков, Чалъков

Старши треньор: Красимир Мечев