“Локо” (ГО) загуби от лидера в класирането с 0:1

ОФК “Локомотив” (ГО) загуби от водача в класирането на Втора Професионална лига – Царско село с 0:1. Антонио Георгиев вкара единственото попадение в двубоя.

Преди двата съперника да излязат на терена в отбора на гостите беше извършена принудителна смяна, вместо Росен Андонов на вратата застана резервата Мартин Димитров. Началото бе равностойно. Играта се водеше предимно в центъра на терена, като повече преобладаваха физическите единоборства.

Гостите излязоха напред в резултата в 36-та минута след центрирана топка от пряк свободен удар, изпълнен от Георги Андонов. Той центрира и най-съобразителен в мелето се оказа Георгиев, който вкара топката във вратата.

Второто полувреме започна по същия начин , както началото на двубоя единоборствата в средата на терена бяха преобладаващи. В 58-та минута домакините пропуснаха да изравнят резултата, Тони Иванов стреля от пряк свободен удар отдясно на вратата на Мартин Димитров, топката летеше коварно към голлинията, но Юруков и Колев се разминаха с нея.

„Царете” можеха да вкарат и втори гол, но Минчев нацели дясната греда на вратата на „железничарите”. 77-та минута Манев имаше възможност да се озове очи в очи с вратаря Александров, но Минков сложи крака на пътя на топката и тя излезе в корнер. Георги Минчев надбяга защитниците на домакините, стреля, вратарят отрази изстрела.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Александров Харизанов, Минков, Пенев (к), Фиданин, Ангелов (Чалъков 46’) (Попов 59’), Славков, Пехливанов, Иванов, Юруков, Колев

Резерви: Славов, Николов, Сандов, Чалъков, Попов, Златков, Велков