“Локо” (ГО) с победа край морето

Отборът на ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) изненада ОФК “Поморие” и победи с 2:1 като гост срещата от XX кръг на Втора Професионална лига. Двете попадения за тима на Красимир Мечев отбеляза 19-годишният Тони Иванов.

Нападателят откри резултата с точен удар в осмата минута, а дванадесет по-късно отново преодоля стража Мартин Теменлиев за 2:0. През първото полувреме “железничарите” можеха да отбележат още попадения, но с пропуски се отличиха Иван Колев, Мартин Сандов и Димитър Юруков.

От отбора на домакините пропуснаха да вкарат Живко Петков и Борис Тютюков, който остана сам срещу вратаря в 45-тата минута, но изстрелът му премина над вратата.

След почивката домакините от Поморие върнаха едно попадение чрез Милен Танев от пряк свободен удар в 60-тата минута, но до равенство така и не се стигна. Победата на “черно-белите” даде важна доза спокойствие на тима от Горна Оряховица, който събра актив от 24 точки и заема 9-то място в класирането на втория ни ешелон.

За отбора на ОФК “Поморие” поражението е първо у дома за тази година. Срещата край морето ще се запомни и с двата червени картона показани от рефера Владимир Вълков през второто полувреме – на Стоян Кижев от Поморие и Стивън Славков от гостите. Славков влезе като резерва в 52-та минута и си заработи два жълти картона само за 20 минути.

Стартов състав на ОФК “Локомотив” (ГО): Александров, Харизанов, Пенев (к), Минков, Фиданин (68′ Николов), Сандов, Трифонов, Пехливанов (50′ Славков), Иванов, Юруков, Колев (46′ Ангелов)