“Локомотив” и “Ботев” (Гълъбово) не се победиха

ФК “Ботев” (Гълъбово) и ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) завършиха 0:0 в среща от XXII кръг на Втора лига. Двубоят се игра на “Трейс арена” в Стара Загора. В този мач Саша Симонович направи официален дебют начело на ФК “Ботев” (Гълъбово).
Домакините се опитаха да натиснат съперника още от първия съдийски сигнал. Ботев изпълни фаул от границата на пеналта на гостите, но вратаря изби неговия удар. В 19-та минута бе създадена най-сериозната опасност за откриване на резултата. След корнер защитникът Радев стреля с глава, но Александров изби влизащата топка в горния ляв ъгъл на вратата му не без помоща на вятъра. С пропуски за “черно-белите” през тази първа част се отличиха Иван Колев и Тони Иванов. В самия край на първото полувреме “Локо” (ГО) пропусна най-чистото положение чрез Чалъков, който стреля от 10 метра, но вратарят Колев спаси влизащата във вратата топка.
След почивката в 62-ата минута защитникът на домакините Цветелин Радев стреля с глава след корнер, но топката се удари в дясната странична греда. Десет минути преди края на срещата гостите пропуснаха нова добра възможност да поведат. Димитър Юруков се измъкна в наказателното поле на “Ботев” и отправи силен диагонален удар, но топката профуча на сантиметри от страничната греда на домакините. Последната минута Катранков можеше да донесе трите точки на отбора си, но ударът му с глава мина край страничната греда.
В добавеното време след изпълнение на пряк свободен удар топката попадна в Бейсим Бейсим, но защитникът от чиста позиция стреля над вратата на “Локомотив” (ГО). На трибуните на стадион “Трейс арена” “черно-белите” бяха подкрепяни през всичките 90 минути от около 150 фенове и направиха така че любимците им да се чувстват като домакини.
Така срещата завърши без победител и двата отбора си разделиха точките. “Железничарите” са на 8 място с актив от 28 точки, а ФК “Ботев” (Гълъбово) събра 23 точки и заема 11 позиция в класирането на Втора лига.
ОФК “Локомотив” (ГО): Александров, Тихомир Трифонов, Фиданин, Харизанов, Пенев (к), Николов (Сандов 46’), Чалъков, Колев, Пехливанов (Попов 79’), Иванов, Юруков (Златков 90’) Резерви: Славов, Сандов, Ангелов, Златков, Велков, Трифонов, Попов