“Локомотив” (Г. Оряховица) победи “Кариана”

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица) победи отбора на “Кариана” (Ерден) с 3:2 в мач от първенството на Втора Професионална лига. Момчетата на Красимир Мечев са вече на седма позиция в класирането и вече гледат към шестото място.
Иван Колев вкара две попадения за “железничарите”. Дичев в намали от дузпа. Стивън Славков вкара за 3:1, а Тодоров вкара второто попадение за гостите.

Домакините започнаха срещата с опасна възможност. Тони Иванов подаде към Красен Трифонов, но противников играч в последния момент изчисти топката в ъглов удар. Гостите отвърнаха с удар на Тодоров, който бе встрани от вратата. Станев отрази силен удар на Чалъков. Иван Колев засече центрирана топка в 7’ мин. и откри резултата. „Кариана” опитаха да се върнат в мача, но Славов изби удар на И. Илиев, а Трифонов изчисти от гол линията. В 39 мин. Колев удвои резултата с хубав удар с глава. Домакините можеха да покачат на 3:0 отново чрез Колев, но Станев спаси. В добавеното време на първата част грешка на Славов едва не доведе до гол за „Кариана”, но Фиданин се на намеси и изчисти подадената топка към Тодоров. „Локо” (ГО) се оттегли на полувремето с два гола аванс.
Гостите започнаха втората част по-ударно.Славов спаси удар на Тодоров. Жак Пехливанов пък пропусна да вкара трети гол за домакините. В 60’ мин. „Кариана” върна едно попадение след добре изпълнена дузпа от Николай Дичев. И. Илиев стреля опасно, но над вратата. В 85’ мин. Стивън Славков напредна от центъра и направи 3:1 за домакините! Тодоров все пак намали на 3:2. Мачът завърши с победа за „железничарите”.

ФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Славов, Сандов, Минков, Пенев (к), Фиданин, Чалъков (811’ Славков), Пехливанов, Иванов, К. Трифонов, Ангелов (46’ Т. Трифонов), Колев (65’ Попов)

Резерви: Александров, Харизанов, Т. Трифонов, Славков, Попов, Златков, Велков