“Локо” загуби домакинството си на “Литекс”

Гостите започнаха колебливо срещата. Пламен Николов подаде слабо към вратаря на „Литекс”, а при изчистването топката се удари в Иван Колев и едва не попадна в мрежата. Неразбирателство между Ганев и вратаря Петров можеше да доведе до попадение за домакините, но стражът на „оранжевите” бе напълно концентриран и се намеси. Иван Пенев и Михаил Минков пропуснаха да отбележат след хубави центрирания от Красен Трифонов. В 31’ мин. „ловчанлии” създадоха първа опасна възможност. Капитанов навлезе и центрира по земя, топката се отби в Иво Харизанов и влезе във вратата. Попадението беше зачетено като негов автогол. „Железничарите” опитаха да отговорят с технична атака, но липсващият удар липсваше. Митков центрира към Янков, но ударът му с глава бе твърде слаб за Александров. В края на полувремето Юруков пропусна да изравни. Първата част завърши с гол аванс за гостите.

През второто полувреме Михаил Минков пропусна на два пъти с глава. В 68’ мин. Златков пропусна най-добрата възможност за „черно-белите” като пропусна да вкара топката в опразнената врата. В 75’ мин. Мартин Сандов напредна и реши да стреля. Топката влезе без никакви шансове за вратаря Петров. Златков отново пропусна да отбележи. В 86’ мин. гостите поведоха отново в резултата. Александров изби удара на Капитанов, но Митев беше безгрешен и вкара топката в опразнената врата за 1:2. Тафраджийски пропусна да се разпише, като топката мина над вратата. Мачът завърши с победа за гостите.

ОФК “Локомотив” (ГО): Александров, Харизанов (53’ Златков), Фиданин, Пенев (к) , Минков, Чалъков, Иванов, К. Трифонов (46’ Сандов), Пехливанов (75’ Славков), Колев, Юруков

Резерви: Славов, Сандов, Николов, Славков, Т. Трифонов, Златков, Велков