“Локо” (Горна Оряховица) и “Пирин” не се победиха

ОФК “Локомотив” (Г. Оряховица) измъкна точка от закъсалия тим на “Пирин” (Благоевград). Двата отбора не успяха да се победят в двубой от XXVI кръг на Втора Професионална лига и мачът завърши без победител – 0:0.

Срещата се игра на стадион “Христо Ботев” в Благоевград на електрическо осветление и започна с минута мълчание в памет на напусналия ни футболист Красимир Безински. В четвъртата минута мачът беше прекъснат за минута и с аплодисменти бе отдадена почит към Безински, който като футболист играеше с номер 4.

Домакините на всяка цена трябваше да победят своя съперник, защото всяка точка за тях е от жизнено значение в борбата им по пътя на оцеляването в Професионалния футбол. Момчетата на Красимир Мечев играха много здраво в този двубой, стояха на терена добре подредени и използуваха всяка възможност да атакуват вратата на Филип Димитров. В 27-та минута футболист в черно-бял екип нацели левия страничен стълб на вратата на домакините. Течеше 41-та минута, когато Златинов след корнер стреля и топката коварно влизаше под напречната греда, но Евгени Александров майсторски отрази удара. В добавеното време на първата част вратарят на “Пирин” изтърва топката и Иван Колев не успя да се възползува от ситуацията, за да изведе гостите напред в резултата.

През второто полувреме домакините се хвърлиха на щурм, но не успяха да преодолеят отличния страж Евгени Александров. В 52-та минута отново Златинов, останал сам в наказателното поле, стреля, но Александров изби силния му удар. Вратарят на гостуващия тим запази вратата си суха при удари на Стоев и Михайлов. В желанието на момчетата на Васил Петров да спечелят мача атаките им бяха доста стихийни. При опасните контраатаки на Локо ГО Филип Димитров се наложи да спасява своята врата от попадение. Чисти положения пропуснаха Иван Колев и Тони Иванов.

Така мачът завърши без победител. “Орлетата” на всяка цена трябваше да спечелят трите точки, за да се измъкнат временно от зоната на изпадащите. При тази ситуация ОФК “Пирин” остава под чертата с равен брой точки с “Лудогорец” II по 22, но с мач повече и заема 15-то място. ОФК “Локомотив” (ГО) е шести с актив от 35 точки.

ОФК “Локомотив” (ГО): Александров, Харизанов (к), Минков, Фиданин, Иванов, Пехливанов, Т. Трифонов, Чалъков (Славков 70’), Красен Трифонов (Пенев 82’), Колев (Сандов 90’), Юруков Резерви: Славов, Пенев, Мартин Сандов, Николов, Славков, Ангелов, Попов